Дружина обвинуваченого в підготовці замаху на Путіна просить реабілітації
Дружина обвинуваченого в підготовці замаху на Володимира Путіна уродженця Чечні Адама Осмаєва просить визнати його політв'язням і реабілітувати.
Про це пише російське видання Коммерсантъ.
Скориставшись перервою в процесі, що проходить відносно Адама Осмаєва в Приморському суді Одеси, його дружина Аміна Окуєва звернулася до Верховної Ради, а також до Служби безпеки (СБУ) і Генпрокуратуру України.
Вона просить визнати Адама Осмаєва політв'язнем, звільнити його з-під варти і реабілітувати.
З подібними заявами чеченка зверталася і раніше, проте тільки після зміни влади в Україні, як вона вважає, з'явився шанс, що її звернення будуть розглянуті і задоволені.
Як пише видання, Аміна Окуєва, дипломований лікар, брала участь у подіях на Майдані, вона надавала першу допомогу постраждалим у сутичках.
Джерело видання в силових структурах повідомило, що Адам Осмаєв має всі шанси вже найближчим часом вийти на свободу.
Як нагадує видання, одним з перших законодавчих актів Верховної ради України нинішнього стали постанови про реабілітацію політв'язнів.
Під амністію серед інших потрапив Дмитро Савченко, засуджений до 14 років за два вибухи на Троєщинському ринку в 2004 році - тоді отримали важкі поранення дев'ять осіб.
Як відомо, приводом для арешту уродженця Чечні Адама Осмаєва, що проживав у Одесі, став вибух, що пролунав в одній з міських квартири 4 січня 2012 року.
У вигорілому помешканні співробітники СБУ знайшли труп ще однієї людини, Руслана Мадаєва, а пізніше розшукали двох його соратників, які отримали поранення, але втекли, - Адама Осмаєва і громадянина Казахстану Іллю Пьянзіна.
Після консультацій між СБУ і ФСБ Росії з'ясувалося, що Адам Осмаєв уже кілька років розшукується за підготовку замаху на главу Чечні Рамзана Кадирова в Москві в 2007 році.
Прибулим до Києва російським слідчим вже сам заарештований зізнався, що і в Одесі він теж готував замах - на президента Росії Володимира Путіна.
Адам Осмаєв, за його словами, діяв за замовленням лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова, а його сусіди по квартирі мали стати виконавцями теракту.
Пьянзіна було видано Росії і засуджено до десяти років.
Пізніше Осмаєв відмовився від свідчень, заявивши, що зробив їх під тортурами.
Адама Осмаєва захистив від екстрадиції Європейський суд з прав людини. В результаті він постав перед судом в Україні.
Процес має поновитися 2 квітня.