Скоро Росія зможе карати кримчан за розмови про український Крим
З 9 травня у Російській Федерації набуває чинності закон, згідно з яким за публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ будуть карати.
Під дію цього закону, ухваленого в Росії наприкінці минулого року, підпаде й Крим, який Росія вважає вже своєю територією.
Федеральний закон Російської Федерації № 433-ФЗ був ухвалений Державною Думою РФ 20 грудня 2013 року, схвалений Радою Федерації 25 грудня, підписаний президентом Росії 28 грудня. Він набуває чинності з 9 травня 2014 року.
Цим законом у Кримінальний кодекс РФ вносяться доповнення – стаття 2801: "Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації".
За такі заклики будуть накладати штраф у розмірі до 300 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до 2 років, або обов'язковими роботами на строк до 300 годин, або позбавленням волі терміном до 3 років.
"Ті ж діяння, вчинені з використанням засобів масової інформації, у тому числі інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу "Інтернет"), - караються обов'язковими роботами на строк до 480 годин або позбавленням волі на строк до 5 років", - мовить закон, який у травні набуде сили.
Як відомо, 18 березня, після нелегітимного референдуму в Криму, незаконна кримська влада підписала з президентом Росії Володимиром Путіним договір про входження Криму як "незалежної республіки" до складу Російської Федерації.
21 березня Рада Федерації Росії ратифікувала цей договір і включила півострів до складу РФ.
Україна й найсильніші країни світу не визнають референдум і спроби включити Крим до складу РФ. Таким чином, Росія вважає Крим своїм, Україна – своїм.
У Криму усе ще залишаються кримські татари й інші українці, які не бажають бути громадянами Росії. Згідно зі згаданим законом РФ, незабаром їх зможуть карати у випадку спроб порушити тему приналежності Криму.