ЄС може ввести безвізовий режим з Україною вже до кінця року - глава МЗС
Міністр закордонних справ Андрій Дещиця заявив, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом вже до кінця 2014-го року.
Про це він сказав в інтерв'ю виданню День.
"Якщо бути реалістами, ми можемо отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року. Нам потрібно прийняти декілька законів та кілька підвідомчих актів, які передбачають введення біометричних паспортів, контроль на кордонах", - повідомив він.
За його словами, обговорюється й інший варіант співпраці.
"Інший варіант, про який ми говоримо з європейськими колегами, полягає в тому, що країни євроспільноти повинні видавати довгострокові та багаторазові візи. Якщо вони будуть видавати візи не на три місяці, а як мінімум на рік, а максимум на п'ять, то ми знімемо це питання щодо получениия віз", - зазначив Дещиця.
Глава МЗС також прокоментував питання про можливий вступ України в НАТО.
"Свою позицію щодо НАТО ми визначили. Є існуюча правова база на рівні закону України про засади зовнішньої і внутрішньої політики, і є програма уряду. Ні в одному, ні в іншому документі немає позиції щодо вступу України в НАТО", - підкреслив Дещиця.
"Тому зараз питання про вступ України в НАТО не стоїть, і ми не подаємо заявку про членство України в НАТО", - зазначив він.
Міністр визнав, що дії західних країн поки що не здатні вплинути на Москву.
"Ми вже пройшли цей етап, коли декларацій виявляється замало. Тому що Росія все одно не слухає, ні американців, ні європейців, ні міжнародні організації. Вона просто робить те, що хоче робити", - визнає голова українського дипвідомства.
"І від слів треба переходити до справи, але так, щоб не зробити дуже великий крок, не розірвавши собі ногу. Треба спочатку зробити маленький крок. І цей маленький крок - це, власне, і є ці санкції. Я сподіваюся, що цей рух буде продовжуватися", - додав він.
Дещиця зазначає, що ЄС є складною структурою. "Їм потрібно трохи часу, щоб все переварити і зрозуміти, що робить Росія", - зазначив він.
Міністр закордонних справ також прокоментував часткове підписання угоди про асоціацію з ЄС.
"Угода буде підписана повністю. Але не будуть введені в дію всі розділи цієї угоди, зате будуть перераховані розділи, які будуть задіяні пізніше. Якщо сказати простіше, ми підписуємо частину політичної угоди та частину угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (DCFTA)", - нагадав він.
За словами Дещиці, у Європі вважають, що ці розділи повинні отримали основу в українському законодавстві "щоб бути правильно імплементованими".
"Нам потрібно прийняти деякі законодавчі акти, зокрема про питання юстиції і внутрішніх справ. Тому ми підписуємо те, що є, а інші статті будуть реалізовуватися і втілюватися в життя відповідно, коли дозріють", - пояснив він.
Дещиця зазначив, що Київ підтримує направлення місії спостерігачів ОБСЄ в Україну.
"Але ми хочемо, щоб ці спостерігачі їхали в ті регіони, які є конфліктними. Зокрема, в Крим, на Схід і Південь України", - сказав він.
"Нам не потрібен моніторинг ОБСЄ рівня насиченості кави у Львові. Ми не проти моніторингу використання російської мови у Львові, але нам необхідно визначити пріоритети, а це насамперед загроза територіальної цілісності України", - додав міністр.