У разі відділення від України кримчани можуть втратити квартири, землю, візи
У разі відділення Криму від України кримчанам, крім політичного та економічного, загрожує ще й юридичний колапс, йдеться в сюжеті ТСН.
Документи, видані державою Україна, втрачають силу. Уже зараз у Криму неможливо оформити купівлю-продаж нерухомості, а заміна паспорта перенесе кримчан в іншу правову реальність.
Зі зміною статусу Криму втрачає чинність свідоцтво про право власності на квартиру. Це бланк суворої звітності, у якому зазначається номер об'єкта в державному реєстрі, але держава ця – Україна. Тож, якщо Крим перестає бути Україною, цей папірець нічого не вартий.
Окрім приватних помешкань, під удар потрапляє інша власність: земельні ділянки, готельчики, кафе, тобто все, що можна націоналізувати.
Як відомо, самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов уже оголосив курс на націоналізацію.
Мін'юст України, аби уберегти кримчан, закрив доступ до реєстрів. "Ми як той орган, який є утримувачем всіх реєстрів по обліку прав власності на нерухоме майно, прийняли рішення після всіх провокацій у Криму заблокувати доступ до цих реєстрів. Зараз відповідні копії реєстрів зберігаються в Києві", - заявив міністр юстиції Павло Петренко.
Із переходом у нове громадянство втрачається сенс українських ідентифікаційних кодів, карток соціального страхування, актів на землю, документів на підприємницьку діяльність.
Закордонні паспорти громадян України з візами теж будуть нечинним для тих, хто перейде в громадянство Росії. Та й цивілізовані країни не дають візи мешканцям невизнаних територій.
Оскільки цивілізований світ не визнає від’єднання Криму від України, то й літаки в АРК, швидше за все, не літатимуть: Міжнародна організація цивільної авіації ICAO не визнає окуповані території і виключає аеропорти зі списків, тож будь-яка авіакомпанія, яка здійснить там посадку, буде оштрафована.
При цьому експерти прогнозують, що в Криму в умовах хаосу може зрости кількість злочинів, зокрема – крадіжок автомобілів.
Як відомо, 16 березня в Криму пройшов незаконний "референдум", на якому кримчанам пропонували обрати між життям в Україні та Росії.
Організатори так званого "волевиявлення" стверджують, що 96,77% тих, хто проголосував, - за входження в Російську Федерацію. При цьому псевдореферендум не визнали і проігнорували кримські татари та ті кримчани, які виступають за збереження Криму у складі України.