ЛЮДИ ПОСТАВИЛИ УЛЬТИМАТУМ: ВІДСТАВКА ЯНУКОВИЧА ДО РАНКУ
Присутні на Майдані Незалежності люди освистали лідерів опозиції, які вийшли до них, щоб розповісти про підписання угоди з владою України про врегулювання кризи.
Виступ лідера фракції "Удар" Віталія Кличка перервав один з сотників Майдану. Він вийшов на сцену і заявив, що якщо президент Віктор Янукович не піде у відставку до 10 ранку 22 лютого, люди підуть у збройний наступ.
"Ми зробили переломний момент всі. Ми дали шанс політикам, щоб вони стали майбутніми міністрами, президентами, а вони не хочуть виконати одну умову – щоб зек пішов геть!" - сказав чоловік зі сцени.
"Друзі, я не буду багатослівним. Не хочу розводити тут дурних розмов, якими нас годують два з половиною місяцію я не вірю в ці важкі політичні процеси, про які вони говорять. 77 людей поклали голову, а вони домовляються", - додав він.
"Я вас дуже прошу: підтримайте ту річ. Я вам кажу від своєї сотні, де є мій батько який приїхав сюди: якщо ви завтра до 10 ранку не виступите із заявою, щоб Янукович ішов у відставку, ми йдемо на штурм зі зброєю, я вам клянуся", - підкреслив сотник.
Присутні на Майдані жваво підтримали цю заяву.
У цей час через натовп до сцени проносили труни із активістами, яких було вбито силовиками під час загострення сутички в Києві.
Присутні на сцені, в тому числі політики, стали на одне коліно, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Але вони не були переконливими і подальші їхні виступи продовжували освистувати.
Пізніше зі сцени виступив лідер Правого сектору Дмитро Ярош. Він заявив, що його організація не визнає підписаної опозицією угоди.
"Ті домовленості, які були досягнуті, не відповідають нашим прагненням. Правий сектор не складе зброї, Правий сектор не зніме блокади жодної держаної установи, поки не буде виконана найголовніша вимога – відставка Януковича", - підкреслив Ярош.
"Усі винні: Захарченко, командири Беркуту, снайпери - мають бути заарештовані", - додав він.
Також лідер Правого сектору закликав протестувальників до єднання у продовженні боротьби.
"Правий сектор закликає всі суб'єкти Майдану до продовження спільної боротьби проти режиму внутрішньої окупації нашої України. Ми готові взяти відповідальність за подальше розгортання української революції на себе", - сказав він.
Прощання із загиблими героями Майдану |
Вогники на честь загиблих активістів |
Як відомо, лідери трьох опозиційних фракцій 21 лютого підписали угоду з урегулювання кризи з президентом Віктором Януковичем – як пояснили вони, аби уникнути розколу України та нового кровопролиття.
Після цього Верховна Рада швидко ухвалила низку рішень, які просувала опозиція: повернення до Конституції 2004 року (з подальшим її реформуванням), усунення з керівництва МВС Віталія Захарченка, звільнення від покарання активістів та допомога від держави постраждалим і сім’ям загиблих учасників акцій протесту.
Крім того, ухвалено закон, за яким можна звільнити з в’язниці екс-прем’єра та лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.
При цьому вимога протестувальників про негайну відставку Януковича з посади президента не задоволена. Янукович лише заявив про згоду провести дострокові вибори у грудні.
Українська правда