Луценко: "Конституція 2004 року - єдино прийнятний компроміс"
Юрій Луценко вважає, що слід не створювати "персональні" проекти основного закону, а повернутися до вже випробуваної Конституції зразка 2004 року.
"Протягування через Майдан персональних політпроектів – неприпустимо", - написав засновник "Третьої Української Республіки" у блозі на "Українській правді".
Луценко обурюється, що "Конституційна сверблячка охопила й УДАР", тоді як "неузгоджена з колегами по парламентській опозиції спроба освятити волею Майдану новий, суперпарламентський проект Конституції" – небезпечна.
"Треба припиняти ці танці опозиційних фракцій із написанням Основного Закону на коліні під конкретну кар'єру своїх лідерів", - заявив він.
"Повернення до Конституції 2004 року – єдино прийнятний компроміс саме тому, що вона встановлює випробуваний 4 роками реальної політики баланс між гілками влади", - переконаний Луценко.
За його словами, "недосконалість і навіть дефективність тієї системи всі знають, але нову досконалу Конституцію потім мають написати не політики, а спеціально обрані народом Конституційні Збори".
"Тільки тоді це буде не змовою старих еліт по розподіленню портфелів, а дійсно революційною суспільною угодою про нову Україну", - заявив політик.
Луценко вважає, що пропоноване нині у змінах до Конституції "всевладдя прем'єра" – не набагато краще за "диктатуру президента".
"А якщо цим суперповноважним прем'єром по протягнутому вами проекту стане регіонал, це і буде перемогою демократії? А якщо після перемоги опозиції на президентських виборах цю посаду обійме сам Янукович? І хто тоді збалансує корупційний контроль прем'єра над силовиками, судами і урядом?", - запитує він.
Як відомо, "УДАР" і "Батьківщина" сформували свої пропозиції щодо змін до Конституції, які мають багато розбіжностей. Фракції працюють над узгодженим проектом змін до Основного закону.