Пшонка: ЦЕ НЕ ПРОСТО ХУЛІГАНСТВО, А ЗЛОЧИН ПРОТИ ДЕРЖАВИ

Понеділок, 20 січня 2014, 17:37

Генпрокурор Віктор Пшонка вважає, що те, що відбувається на Грушевського, є злочином проти держави.

Про це він заявив у своєму зверненні, оприлюдненому у понеділок.

"Необхідно негайно припинити масові заворушення, які супроводжуються насиллям, підпалами, погромами та в основі своїй несуть загрозу національній безпеці України"Є, - зазначив він.

"Це не просто хуліганство. Це злочин проти держави", - додав Пшонка. 

"Звертаюсь до лідерів опозиції – відкличте своїх прихильників з вулиці Грушевського, поясніть не припустимість вчинення масових заворушень!" – звернувся він до опозиції.

 

При цьому Пшонка зазначив, що "в державі грубо порушується Закон".

"Особливо, це має місце в столиці. Окремі політики і громадські організації безперестанку провокують населення і правоохоронців на силове протистояння. Те, що ми сьогодні бачимо, є прямим наслідком двомісячної риторики безвідповідальних політиканів та їх популістських обіцянок безкарності за вчинення злочинів", - сказав він.

"Закон і Конституція – це основа демократичної держави і не можна ані з Законом, ані з державою розмовляти мовою ультиматумів, каміння та "коктейлів Молотова". А саме це ми сьогодні маємо", - додав він.

"На останок хочу нагадати – виконання Законів є неухильним обов’язком кожного громадянина держави. В Україні Закон не може бути і не буде заручником політичних амбіцій та реваншів. Сила демократичної держави – у виконанні Законів. Іншого шляху для України немає!" – наголосив він.

Як відомо, у четвер Верховна Рада з порушенням процедури "проголосувала" низку законопроектів, які перетворюють Україну у тоталітарну державу. Серед запроваджених змін – повернення кримінального переслідування за "наклеп" і внесення до Кримінального кодексу статті про "екстремістську діяльність", яка визначається дуже широко.

Крім того, спікер Верховної Ради Володимир Рибак в порушення Закону про Регламент підписав ці закони, порушивши дві норми цього документа.

Мирні протести в Україні почалися майже два місяці тому - 21 листопада. Однак влада ігнорувала вимогу Майдану, провівши кілька круглих столів, які не призвели до жодного результату.

Українська правда