У країні, що прагне демократії, не повинно бути насильства – США
У країні, яка прагне демократичного майбутнього, не повинно мати місце насильство.
Про це заявила речниця Держдепартаменту Сполучених Штатів Джен Сакі.
"З початку демонстрацій 21 листопада постійно збільшується кількість випадків насильства, включно з нападами на журналістів. Ми наполягаємо, в країні, яка прагне демократичного майбутнього, нема місця насильству", - заявила вона.
"Ми продовжуємо закликати усі сторони зберігати спокій, а українських урядовців - забезпечити мирні та безпечні умови для використання народом та журналістами свого права на збори та свободу висловлення думки", - підкреслила Сакі.
Також речниця Держдепу підтвердила, що заступниця Держсекретаря з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд все ще планує подорож до України на засідання Ради міністрів ОБСЄ.
На зустрічі, що запланована на 5-6-го грудня у Києві, Нуланд представлятиме Державного секретаря США Джона Керрі.
Глава дипломатичного відомства Сполучених Штатів скасував візит до Києва після відмови України підписати угоду про асоціацію з ЄС.
Як відомо, 30 листопада, близько 4-ї ранку, "Беркут" силою розігнав Майдан Незалежності від мітингувальників, що виступали проти непідписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. За медичною допомогою звернулися 35 осіб. 7 з них госпіталізували.
Вдень 30 листопада тисячі українців самоорганізувалися та вийшли на Михайлівську площу, щоб висловити свій протест проти силового розгону мирного мітингу.
1 грудня у Києві відбулося Віче, організоване опозицією, на яке вийшло кількасот тисяч людей.
Пізніше учасники протесту зайняли частину будівлі Київської міськадміністрації, Будинок профспілок та колишній Жовтневий палац.
У той самий день на вулиці Банковій біля адміністрації президента відбулася сутичка між силовиками та мітингувальниками.
5 хлопцям, побитим "Беркутом" на вулиці Банковій 1 грудня, інкримінують організацію штурму адміністрації президента.
В інтернеті з'явились докази, що вказують на "замовність" штурму.