Чотири з п'яти мітингувальників готові стояти на Майдані "стільки, скільки буде треба"
Чотири п'ятих учасників Євромайдану готові стояти на Майдані стільки, скільки буде потрібно.
Про це повідомляє Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" з посиланням на опитування активістів.
Дослідники розділили активістів Майдану-табору (жителів наметового містечка) та Майдану-мітингу (учасників масових акцій в святкові та вихідні дні).
Готові бути на Майдані "стільки, скільки буде треба" абсолютна більшість як перших (80%), так і других (74%). Розійтися їх може спонукати виконання усіх вимог, які там були висунуті – таку позицію займають 74% учасників Майдану-мітингу і 64% Майдану-табору. Ще 28.5% на Майдану-мітингу і 25% в Майдані-таборі вдовольнить виконання кількох основних вимог.
Мотиви для виходу на Майдан збігаються для обох категорій мітингувальників: на першому місці - жорстоке побиття демонстрантів на Майдані у ніч на 30 листопада, репресії (69%), відмова Віктора Януковича від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом (40%), прагнення змінити владу в Україні (39%) та прагнення змінити життя в Україні (36%).
При цьому заклики опозиції вивели на вулицю лише 7% учасників. Серед тих, хто отаборився на Майдані, кожен десятий хоче помститися владі (на Майдані-мітингу таких людей вдвічі менше).
Респондент з обох груп виявили значно більшу, ніж населення загалом, готовність брати участь готові брати участь у різних формах протесту. При цьому Майдан-мітинг більше схильний до мирних акцій, в той час як Майдан-табір може підтримати навіть силові.
Опитані виявили найбільшу готовність до участі у санкціонованих мітингах і демонстраціях (71% на Майдані-мітингу і 52% - на Майдані-таборі).
У страйках взяли б участь відповідно 43% та 32%, у зборі підписів під колективними відозвами 37% та 30%, у бойкоті рішень органів влади - 36% та 31%. Пікетувати державних установи готові 35% і 38.5% відповідно, а взяти участь у створенні незалежних від владних структур збройних формувань - 15% і 21% відповідно, у захопленні будівель -14% і 19.5%, у голодуванні протесту – по 11%.
Дослідники відзначають, що в соціальних профілях учасників Майдану-мітингу і Майдану-містечка є помітні відмінності. Так, в таборі в центрі Києва частка чоловіків значно вища, ніж на мітингах (85% проти 56%). За віком ці категорії майже не відрізняються (в середньому 36 і 38 років відповідно).
Більшість учасників обох "Майданів" спеціалісти з вищою освітою, проте на Майдані-мітингу їх дещо більше – 40%, на Майдані-таборі – 22%.
Також серед них є студенти (12% на Майдані-мітингу і 10% – на Майдані-таборі), підприємці (відповідно, 9% і 12%), керівники (8% і 4%), робітники (7% і 14%), пенсіонери (9% і 11%). Водночас на Майдані-таборі більше людей без постійного місця роботи (16%, із них 8% підробляють у різних місцях, і 8% джерел доходу не мають).
На стаціонарному Майдані переважають приїжджі (81%), на відміну від Майдану-мітингу, де 57% становили кияни. Серед приїжджих найбільше жителів Західного регіону (52% на мітингу і 42% у таборі), однак у структурі Майдану-табору більше представлені вихідці з інших регіонів: з Центральної України (34% і 31%), Південної та Східної (23% і 17%). 32% активістів приїхали з обласних центрів, 23% – з великих міст, 23% – з невеликих міст і 22% – з сіл.
В ході дослідження було опитано 1037 учасників (375 – 7 грудня і 662 – 8 грудня). Опитування проводилося 7(субота) і 8 (неділя) грудня 2013 року.
Раніше повідомлялося про результати іншого опитування, згідно з якими 64% киян підтримують Евромайдан, а більше половини з них (59%) готові миритися з певними незручностями, пов'язаними з Евромайданом.
Українська правда