Українці розповіли, хто повинен вирішити політичну кризу
Президент, громадянське суспільство і опозиція повинні вирішити політичну кризу в Україні.
Про це свідчать дані соцопитувань, які провели Центр "СОЦИС" і соцгрупа "Рейтинг".
Так відповідальність за вирішення наявної політичної кризи опитані покладають, перш за все, на Президента (41,5%), громадянське суспільство (32,6%) і опозиційні партії (29,3%).
Ще 19,1% вказали, що головною рушійною силою для подолання політичної кризи мають бути нові лідери, 17,3% - Верховна Рада і 7% - представники ЗМІ.
Переважна більшість опитаних (72,6%) підтримують ідею кругло столу і проведення переговорів між владою і опозицією для розв'язання суперечностей і політичної кризи в Україні.
Не підтримують ідею переговорного процесу - 13,9%. Ще 13,4% - не визначилися.
На думку більшості опитаних громадянська активність населення (Майдан) може вплинути на ситуацію, що склалася зараз в Україні.
При цьому 41,3% вважають, що в значній мірі і 29,8% - незначно. 18% вважають, що громадянська активність зовсім не вплине на ситуацію.
42% опитаних позитивно ставляться до того, що у Києві і в містах України після непідписання асоціації з ЄС люди вийшли на вулиці.
35,6% опитаних мають негативне ставлення до цього, 15,4% - нейтральне.
44,7% опитаних негативно ставляться до блокування адмінбудівель (АП, Верховна Рада, Кабмін, КМДА та ін), позитивно - 24,9%, нейтрально - 15,4%. Ще 11,8% не визначилися або їм байдуже.
У заходах на підтримку чинної влади брали участь 0,5% опитаних, ще 3,5% були готові взяти в них участь.
Також 12% опитаних підтримують мітинги на підтримку влади, але не готові в них брати участь. 75,8% - не підтримують такі заходи.
У заходах проти влади брали участь 5,7% респондентів. Ще 17,5% були готові взяти участь.
Кожен п'ятий опитаний (21,6%) - підтримує такі мітинги, але не готовий брати в них участь.
Разом з тим, майже половина опитаних (47,6%) не підтримують ці заходи.
У ході опитування опитали 3200 респондентів (по 1600 респондентів для кожного з соціологічних центрів) у всіх регіонах України шляхом формалізованого інтерв'ю.
Статистична похибка вибірки - не більше 1,8%.
Українська правда