🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Human Rights Watch: Влада чинить тиск на побитих Беркутом євромайданівців

Понеділок, 23 грудня 2013, 14:26

Українська влада намагалася чинити тиск та залякувати людей, які стверджують, що були побиті міліцією під час недавніх протестів у Києві.

Про це заявляє Human Rights Watch у листі до Генпрокурора.

30 листопада та 1 грудня 2013 року, представники спецпідрозділу міліції "Беркут" жорстоко побили багатьох мирних демонстрантів у Києві, внаслідок чого кількома людьми були отримані травми голови.

Семеро протестуючих, опитаних Human Rights Watch, переконливо стверджують, що співробітники правоохоронних органів, котрі розслідують випадки побиття, чинили на них тиск і вдавалися до залякувань.

"Українська влада пообіцяла розслідувати насильство з боку міліції, але залякування тих, хто повідомляє про вчинені зловживання, продовжується", — повідомляє Юлія Горбунова, дослідниця організації в Україні.

"Влада чинить тиск на тих людей, чия довіра необхідна для проведення серйозного розслідування", - додала вона.

"Генпрокурор повинен забезпечити швидке і неупереджене розслідування заяв про зловживання міліції і негайно припинити неправомірний тиск на людей, які подали скарги", — відзначає Human Rights Watch.

Одна людина, яка стверджує, що була жертвою побиття під час протесту на Майдані Незалежності 30 листопада, розповіла про вчинений над нею допит тривалістю понад чотири години, під час якого задавалися питання на кшталт: "Чому ви берете участь у масових заворушеннях і хто організував їх?", "Чому ви чинили опір міліції?" і "Скільки вам заплатили за перебування там?" Слідчий задав лише одне питання про побиття міліцією.

Після завершення допиту людину було терміново відправлено до лікарні через підвищення  тиску унаслідок стресу.

Деякі люди, котрі подавали скарги, розповіли, що слідчі не відповіли на їхні запити про визнання  потерпілими у розслідуванні або відмовили у наданні цього статусу, який би формально визначив їх як жертв, без пояснення причин. Двоє стверджували, що слідчі не надали їм важливе для розслідування направлення на судово-медичну експертизу, щоб задокументувати  травми від побиття міліцією.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: