Генпрокурор визнав, що гроші Лазаренка і Тимошенко будуть не скоро
Розгляд Женевським судом позову про повернення понад 500 мільйонів доларів вивезених екс-прем'єром Павлом Лазаренком, може затягнутися в часі.
Про це заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка на брифінгу у вівторок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".
"Міжнародна авторитетна юридична організація вже подала позов до Женевський суд... з питанням повернення цих грошей в Україну", - сказав він.
При цьому генпрокурор підкреслив, що поки що мова йде про два рахунки на суму понад 500 мільйонів доларів.
"Поки це два рахунки, але є вже продовження всього цього і є матеріали, які також будуть дооформлені і надані суду ще на більшу суму коштів. Ці кошти у свій час були незаконно вивезені і зараховані на рахунки Женевського банку", - сказав Пшонка.
"У нас є інформація, що ці рахунки контролювалися Тимошенко", - додав він.
Генпрокурор зазначив, що складно прогнозувати реальні терміни повернення цих коштів в Україну, оскільки це досить тривала юридична процедура.
"Не одним днем, не одним місяцем і не одним півріччям вирішується це питання", - підкреслив він.
Пшонка в той же час додав, що є надія на позитивний результат.
Міністерство доходів і зборів України почало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання 200 мільйонів доларів, у незаконному присвоєнні яких підозрюється група осіб, включаючи українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко і Лазаренка.
Міндоходів доручило міжнародній юридичній фірмі Lawrence Graham представляти їх інтереси в майбутніх судових процесах у ряді країн світу.
На минулому тижні Пшонка відвідав з візитом Швейцарію, де зустрівся з генеральним прокурором кантону Женеви.
За словами Пшонки, уповноважені українські відомства із залученням міжнародних юридичних структур активно працюють в напрямку пошуку на сумнівних зарубіжних рахунках коштів, які були незаконно виведені з України, також робляться кроки щодо їх повернення через судові рішення.
Він підкреслив, що один з позовів в інтересах України був поданий і до швейцарського суду.