У "Forbes" вмовляють журналістів залишитися, однак вже шукають їм заміну
Главред "Forbes Україна" Михайло Котов заявив, що заяви журналістів, які захотіли звільнитися через "спроби змінити редакційну політику", ще не підписані.
Про це він заявив в інтерв'ю "Комерсант-Україна".
"Заяви візуються мною і остаточно підписуються генеральним директором. Вони поки не підписані і лежать у мене. Ми знаходимося в процесі переговорів. Водночас ми шукаємо нових співробітників, якщо ці звільнення все ж відбудуться", - сказав він.
За словами Котова, коли він влітку прийшов на посаду головного редактора, йому не сподобалася встановлена система планування роботи редакції.
"Я практично не брав участі в обговоренні тем, мене фактично повідомляли про те, що буде опубліковано на сайті. І як головний редактор я прийняв рішення змінити ситуацію. Сказав, що всі заявки повинні обговорюватися", - заявив він.
"Не повинно бути такого, щоб необговорена тема з'явилася на сайті або в журналі. Можливо, новий порядок когось не влаштував", - пояснив головред причину звільнення журналістів.
"Будь-які зміни викликають у людей нервозність. Вони вирішили, що якщо я як головний редактор буду затверджувати всі теми, то стану провідником інтересів нових власників. Але насправді це не так. Ці речі між собою не пов'язані", - додав Котов.
"Я як головний редактор несу відповідальність за зміст як журналу, так і сайту. І я вважаю правильним, що я відповідаю за це. Але для того щоб відповідати, я повинен розуміти, що відбувається, контролювати систему формування тем і роботу над матеріалами", - зазначив він.
Котов також вважає, що тема про радників Арбузова, яку він відхилив, викликавши невдоволення редакції, є темою "не першого ряду інтересу".
"Наприклад теми євроінтеграції, торгових воєн, на мій погляд, набагато важливіші", - вважає він.
"А до тієї теми можна було б повернутися іншим разом. І це не єдина тема, яку я відхиляв. Але на тлі загальної напруги це розцінили як цензуру. Тема про риторики Партії регіонів була поставлена на паузу тільки тому, що журналіст написав заяву про звільнення", - додав головний редактор.
"Я хотів би, щоб колектив залишився. Всі вони дуже професійні, вони добре працюють, і я хотів би, щоб була знята емоційна складова, і ми домовилися про нормальну робочу обстановку", - зазначив Котов.
Раніше з'явилася заява 14 журналістів українського Forbes про звільнення за власним бажанням. Причиною звільнення вони назвали "спроби змінити редакційну політику".
У компанії Сергія Курченка, якій належить видання "Forbes-Україна", масове звільнення вважають провокаційним піар-ходом і кажуть, що справа не в зміні редакційної політики.
Котов був призначений головним редактором "Forbes Україна" (входить до холдингу UMH group) у липні, після купівлі холдингу бізнесменом Сергієм Курченком.