Міністр Швеції: висновки місії Кокса-Кваснєвського стануть вирішальними
Рішення вивезти Юлію Тимошенко на лікування до Німеччини без її помилування - обхідне рішення, а не вирішення проблеми.
Про це у понеділок заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт журналістам перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС, яка відбувається у Люксембургу, пише Тиждень.ua.
"Очевидно, що Україна все ще не виконала своїх зобов’язань", - заявив міністр.
На думку міністра для України не багато часу залишилося для вирішення справи Тимошенко.
Теоретично є ще час до кінця листопада, зустріч міністрів закордонних справ має відбутися перед самітом у Вільнюсі 28-29 листопада.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт про виконання вимог |
Щодо справи із підписанням та можливими сценаріями виїзду Юлії Тимошенко на лікування закордон, то для Більдта місія Кокса-Кваснєвського буде вирішальною "я б залишив справу оцінювання за ними".
"Якщо вони дадуть зелене світло, то цього буде достатньо для мене, якщо вони не дадуть, то це буде червоне світло", - запевнив він.
Щодо вирішення справи Тимошенко без її помилування, то міністр заявив: "Я був би дуже скептичним щодо такого рішення… Це був би обхід, а не вирішення справи".
Що ж до можливості "часткового помилування", то міністр заявив, що рішення залишається за місією Кокса-Кваснєвського.
Більдт та міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський після зустрічі міністрів закордонних справ приїдуть до Києва, а також відвідають Кишинев і Тбілісі, аби оцінити ситуацію, що там відбувається.
На запитання, чи буде міністр зустрічатися ще раз із українським президентом, він заявив:
"Ми не маємо потреби ще раз зустрічатися з президентом, я бачив його кілька тижнів тому і моє повідомлення було настільки чітким, наскільки це може бути. Він його знає".
У свою чергу міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле зазначив, що це випадок великого символічного значення, і Європа очікує, що його вирішать завчасно: "Відповідь за Україною".
Водночас німецький міністр застеріг, що часу, аби забезпечити підписання угоди про асоціацію наприкінці листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, залишається обмаль.
"Акції останньої хвилини не є раціональними, натомість вкрай ризикованими", - цитує Вестервелле "Німецька хвиля".