Рішення ЄС по Україні буде відкладене
Рішення Ради Європейського союзу про готовність підписати угоду про асоціацію між Україною і ЄС не буде прийнято в понеділок, як раніше очікувалося.
Про це пише Комерсант-Україна.
Засідання Ради ЄС з міжнародних справ, яке почнеться зранку 21 жовтня в Люксембурзі, протягом декількох місяців називали "історичним" і "вирішальним" для України.
Однак прогрес по "критерію Тимошенко" так і не був досягнутий.
Минулого тижня Євросоюз офіційно визнав, що 21 жовтня рішення про підписання УА з Україною прийняти не вдасться.
А для того щоб не відповідати Києву офіційною відмовою, Рада ЄС вирішила дати відстрочку для проведення реформ, що залишилися.
"Коли політична воля для підписання з'явиться, рада має затвердити мандат на підписання з боку Європейського союзу. Цей юридичний акт має бути прийнятий на засіданні ради в листопаді",- заявила прес-секретар Ради ЄС Сюзанна Кіфер.
До вільнюського саміту заплановане лише одне засідання цього органа на рівні міністрів закордонних справ, яке відбудеться 18 листопада.
Найгірша ситуація склалася з виконанням двох пунктів "списку Фюле", у яких від Києва було потрібно поліпшити бізнес-клімат і подолати наслідки вибіркового правосуддя.
"У ситуації з бізнес-кліматом не просто немає прогресу — там явний регрес у порівнянні з 2012 роком",- заявив високопоставлений західний дипломат, акредитований у Києві.
Однак у Євросоюзі готові закрити очі на цю проблему. Важлива вимога ЄС — почати реформу прокуратури, але тут зусилля влади відповідають європейським очікуванням.
Фактично єдиною умовою підписання УА залишається звільнення Юлії Тимошенко.
У Брюсселі вже почалася дискусія про можливість знову відкласти крайній строк ухвалення рішення про підписання УА у випадку, якщо на листопадовій зустрічі міністри закордонних справ країн-членів ЄС не прийдуть до консенсусу.