11 лауреатів Нобелівської премії просять Путіна відпустити активістів Greenpeace
Одинадцять лауреатів Нобелівської премії миру просять зняти звинувачення у піратстві із затриманих у осії активістів Greenpeace.
Про це повідомляє польська Gazeta Wyborcza.
У Greenpeace чекають, що й польський екс-президент Лех Валенса стане дванадцятим підписантом листа.
Лист нобелянтів адресований президенту Росії Володимиру Путіну.
Лауреати просять "зробити все можливе, щоб надмірні звинувачення у піратстві щодо активістів Greenpeace були скасовані, а інші ймовірні звинувачення відповідали російському і міжнародному праву".
Також нобелянти розкритикували видобуток нафти в Арктиці, вважаючи, що це має "високі ризики".
Лист підписали, зокрема, архієпископ Десмонд Туту, борець з апартеїдом у Південній Африці, іранська адвокат Ширін Ебаді, екс-президент Східного Тимору Жозе Мануель Рамош-Орта і борець за права жінок із Ліберії Лейма Ґбові.
У польському Greenpeace сподіваються, що єдиний польський лауреат Нобелівської премії миру екс-президент Лех Валенса також підтримає активістів і підпише листа.
В організації обіцяють, що список підписантів буде рости.
У самого ж російського президента заявили, що нобелівські лауреати звернулись не за адресою.
"Президент з величезною повагою ставиться до нобелівських лауреатів і завжди з великою увагою ставиться до їхньої думки. У цьому випадку мова йде про ситуацію, коли президент не є правильним адресатом", - цитує Дмитра Пєскова РИА "Новости".
Володимира Путіна у 2013 році висували на здобуття Нобелівської премії миру за переконання США відмовитися від військового удару по Сирії.
19 вересня спецназ прикордонної служби ФСБ Росії взяв штурмом судно Greenpeace за спробу проведення акції протесту проти видобутку нафти на платформі "Прирозломна" у Печорському морі.
На Arctic Sunrise знаходився багатонаціональний екіпаж з 30 осіб,серед яких і один українець.
Всі вони були заарештовані на два місяці і звинувачені в піратстві, за яке їм загрожує до 15 років в'язниці.
Пізніше спецслужби Росії "знайшли" на судні активістів наркотики.
Українська правда