На підприємстві, що обслуговувало реєстри, знайшли "паралельні сервери"
Приватні компанії у змові зі службовцями держпідприємства "Інформаційний центр" встановили у сервісні приміщення додаткове обладнання, що призвело до блокування держреєстрів.
Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою Мін’юсту.
За її даними, спільною комісією із числа представників ДП "Інформаційний центр", Служби безпеки України і Держспецз`вязку виявлено, що в серверних приміщеннях ДП "Інформаційний центр" були встановлені так звані "сервери ліцензування", що не було передбачено технічним завданням на створення реєстрів.
"Вказане свідчить про те, що компанії розробники програмного забезпечення за змовою із службовими особами ДП "Інформаційний центр" розробили спеціальне програмне забезпечення, додатково інтегрувавши його до комп’ютерної програми, яка забезпечує роботу реєстрів", - сказано у повідомленні.
Розслідування також виявило, що в серверній кімнаті за IP-адресами, на які перенаправлялись запити, "були знайдені два невідомих працюючих сервери, які не містили інвентарних номерів державного підприємства, проте були підключені до системи".
"За результатами проведеної експертизи попередньо встановлено, що це обладнання встановлено розробниками самовільно, не погоджено із Держспецз`вязку України, самі сервери були зашифровані з використанням алгоритмів, які не проходили сертифікацію в Україні", - сказано у повідомленні.
Як відомо, у вівторок міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що 14 жовтня було накладено арешт на рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів Мін'юсту "Арт- майстер" і "3-Т" через підозри у втручанні в їхню роботу.
Також, за її словами, повідомлення про підозру у розкраданні держкоштів підготовано двом бухгалтерам ДП "Інформаційний центр" Мін'юсту.
За словами Лукаш, слідчі дії ц цій справі тривають.
1 жовтня на сайті Мін'юсту з'явилося повідомлення, що доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі міністерства буде тимчасово неможливим через технічні проблеми.
Зміна керівництва Держінформюсту призвела до призупинення роботи держреєстрів, на відновлення якої було потрібно декілька днів. Тим часом реєстри, адміністратором яких було ІРЦ, працювали без збоїв.
У четвер колектив Держінформюсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.
У "Арт-Майстрі" заявили, що міністр юстиції Олена Лукаш знала про те, що реєстри зупиняться, і можливо пішла на це свідомо.
Укрдержреєстр заявляв, що зібрано достатньо доказів проти розробників у блокуванні роботи реєстрів інформцентру Мін'юсту.