Табачник видаляє зі шкільних програм патріотизм
У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст.
Про це заявляє президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько, пише ZN.UA.
За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідний", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.
"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови та літератури", через кому з "мовами національних меншин" ... Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначає Стрелько.
"Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів. Це в цілому 743 сторінки. На них - всього 27 тез або пропозицій, де згадуються слова, пов'язані з Україною. Лише двічі у вправах вживається термін українську мову: "Українська мова - державна мова України" та "Ми - українці. Мова наша - українська", - додає Стрелько.
За її словами, разом з тим у "Книгах для читання" для початкових класів немає оповідань з історії України, про героїв-козаках, героїв боротьби за незалежність України.
При цьому історія України входить до загального розділу "суспільствознавство", а замість терміна "українська нація, український народ" вживається термін "населення України".
"Зараз у початкових класах, які навчаються за старими стандартами, є предмет "Я і Україна". За новими стандартами через кілька років цього курсу e початковій школі не буде", - заявила експерт.
Разом з тим в МОН не згодні з думкою про незадовільний стан патріотичного виховання в країні. Відомство апелює до переліку заходів, які сприяють "патріотичному вихованню - "Зірниця", "Молода гвардія", святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні і таке інше".