В Мін'юсті кажуть, що благодійники не так зрозуміли законопроект

Четвер, 5 вересня 2013, 21:12

Критика законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" пов’язана із тим, що благодійники не до кінця розібралися із його нормами.

Про це заявив в.о. директора Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції Дмитро Журавльов.

"Вимога щодо нотаріального посвідчення договорів, згідно із вказаним законопроектом, буде поширюватись лише на благодійні пожертви валютних цінностей і не стосуватиметься інших договорів, які укладаються благодійними організаціями", - пояснив він.

"Законопроект  про внесення змін до закону "Про благодійну діяльність та благодійні організації" було розроблено з метою узгодження норм Закону з положеннями статті 719 Цивільного кодексу, яким передбачено, що договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятидесятикратний розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню",  - додав Журавльов.         

"Визначення пожертви надається статтею 729, якою передбачено, що пожертвою є  дарування нерухомих та рухомих речей особам, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Тож до договору пожертви застосовуються положення про договір дарування",  - продовжив чиновник.

"Критика законопроекту пов’язана із тим, що благодійники не до кінця розібралися із його нормами. Є й інші противники його ухвалення. Не секрет, що благодійні пожертви у валюті були одним із способів переведення коштів у готівку, а часто – й сумнівних фінансових операцій", - підсумував Журавльов.

Як відомо, українські благодійні організації заявляють про блокування їхньої діяльності у разі ухвалення Верховною Радою ініційованих Мін'юстом змін до закону про благодійну діяльність.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: