У "Великій двадцятці" розходяться у поглядах, як вчинити з Сирією
Міжнародне співтовариство має зосередитися на політичному врегулюванні сирійського конфлікту.
Таку думку висловив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на брифінгу в рамках "Саміту G20", який проходить у пригороді Санкт-Петербурга, повідомляє РІА "Новости".
"Європейський союз упевнений, що зусилля повинні бути зроблені на політичне врегулювання", - заявив Баррозу.
У свою чергу, Китай переконаний, що військового вирішення кризи в Сирії немає, її необхідно вирішувати політичним шляхом.
"Війна не є ґрунтовним рішення по Сирії, можливий лише політичний шлях", - офіційний представник МЗС КНР Цінь Ган на саміті.
За його словами, ООН має провести розслідування повідомлень про застосування хімзброї і лише на їх підставі можна вживати подальші заходи.
"Вважаємо, що будь-які дії повинні ґрунтуватися на результатах розслідування (повідомлень про застосування хімзброї) і рішення має ухвалювати РБ ООН. Будь-які дії в обхід РБ можуть мати серйозні наслідки й можуть призвести до ще більшої гуманітарної трагедії", - додав Цінь Ган.
При цьому він зазначив, що президент Росії Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін під час двосторонньої зустрічі у кулуарах саміту "Великої двадцятки" не обговорили проблему Сирії, бо в них було мало часу.
А президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе на двосторонній зустрічі у четвер у рамках саміту G20 у Санкт-Петербурзі обговорили ситуацію у Сирії.
"Наша спільна думка полягає у тому, що використання хімзброї у Сирії є порушенням міжнародного законодавства, яке не можна залишити без відповіді", - заявив Обама, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на Рейтер.
Саміт G20 проходить 5-6 вересня у Стрельне, пригороді Санкт-Петербурга.
Ситуація в Сирії загострилася після 21 серпня, коли з'явилася інформація про застосування урядовими військами хімічної зброї в ході операцій проти бойовиків під Дамаском.
Західні країни після цього заговорили про можливе військове втручання в сирійський конфлікт в обхід ООН.