Сноуден розповів, для чого спецслужби стежили за мільйонами у соцмережах
Агентство нацбезпеки США стежило за громадянами через їх акаунтами в соцмережах шляхом метаданих про дзвінки та інтернет-активність - для складання комплексних карт соціальних зв'язків громадян.
Про це йдеться в опублікованих матеріалах екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, розміщених на сторінках газети New York Times, пишуть "Аргументи і факти".
За даними Сноудена, в листопаді 2010 року були скасовані обмеження з боку керівництва АНБ і співробітники агентства почали обробляти дані телефонних дзвінків та інтернет-листування для перевірки активності іноземних розвідок в національних мережах.
Як зазначає Сноуден, система прослушки дозволяла зводити дані про телефонні дзвінки в єдину схему з інформацією з відкритих, комерційних та інших джерел, а також інформацією страхових ідентифікаторів, банківських кодів, профілів у Facebook.
"Туди ж потрапили пасажирські списки на транспорті, списки виборчих дільниць та інше. З початку передбачалося, що систему будуть використовувати щодо громадян іноземних держав", - наголошується в матеріалах.
Однак, за словами екс -співробітників адміністрації Білого дому, під програму збору інформації потрапляли і пересічні американці.
"Метадані можуть розповісти дуже багато. Інформація, наприклад, про номери щойно набраного телефону або місця знаходження того, хто телефонує по мобільному дозволяє виявити задум. Це цифровий еквівалент переслідування підозрюваного", - пояснив опубліковані дані професор Джорджтаунського університету Орін Керр.
Як відомо, раніше АНБ визнало факти свідомого перевищення повноважень з боку своїх фахівців.
Після оприлюднення секретних матеріалів про роботу американський спецслужб Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії, має право вільно пересуватися по території РФ і працювати в країні.