Пайєтт каже, що США продовжать тиск для звільнення Тимошенко
Сполучені Штати зацікавлені в розвитку демократії в Україні і вони продовжать підтримку громадянського суспільства і спроби звільнити Тимошенко.
Про це заявив посол США Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю "Українській правді".
За його словами, активна підтримка Сполученими Штатами підписання Угоди про асоціацію з ЄС спричинена саме бажанням утвердити в Україні демократію.
"Я чимало попрацював в недемократичних країнах. Україна на них не схожа. Україна виглядає як демократія в розвитку, і США зроблять усе, що в їх силах, щоб допомогти їй. Включно…з продовженням нашої підтримки інституціям громадянського суспільства", - заявив посол.
На уточнююче запитання, чи включається сюди тиск на українську владу з метою звільнення Тимошенко, Пайєтт відповів ствердно: "Так, абсолютно".
Посол розповів, що у ході спілкування з високо посадовцями із ЄС на форумі в Ялті побачив незмінність позиції ЄС до питання вибіркового правосуддя.
"Я думаю, що ЄС дуже чітко висловився стосовно умов для підписання Угоди про асоціацію. І це включає припинення вибіркового переслідування. І кожен з європейських лідерів, яких я чув наприкінці минулого тижня в Ялті, підтвердив такий підхід", - каже Пайєтт.
Це, за його словами, підтвердили "і Сікорський, і Фюле, і Кокс, і Кваснєвський, і Більдт, і президент Литви".
"Що стосується політики США в цьому питанні, то її основа – це, перш за все, підтримка місії Кокса і Кваснєвського", - заявив посол.
Джеффрі Пайєт прибув до Києва у якості посла США в Україні у серпні 2013 року.
Місія Кокса-Квасневського була відряджена Європарламентом як посередник між Європою, опозицією і владою України для вирішення проблеми вибіркового правосуддя.
В ході роботи місії уже вдалось звільнити екс-міністів Юрія Луценка, Григорія Філіпчука, екс-в.о. міністра Валерія Івашенка.
Проте над вирішенням ключового питання – звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко – робота триває досі.
Звіт місії, на основі якого Європарламент визначиться з підписанням Угоди про асоціацію, має бути заслуханий 15 листопада.