Держдума Росії просить ЄС не вказувати, як будувати відносини із сусідами
Держдума РФ виступила із заявою у зв'язку з прийняттям Європарламентом резолюції про тиск з боку Росії на ряд сусідніх держав, зокрема на Україну.
Заява була підтримана більшістю депутатів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Європейський парламент 12 вересня підтримав резолюцію "Про тиск, що чинить Росія на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту Східного партнерства у Вільнюсі".
Резолюція закликає ЄС вжити конкретних заходів для підтримки країн Східного партнерства і переконує Росію, що європейська інтеграція цих держав - у її інтересах.
У заяві Держдуми сказано, що нижня палата російського парламенту не дає рекомендацій колегам з Брюсселя, яким чином їм вибудовувати відносини всередині ЄС і з його потенційними партнерами.
"У силу цього виходимо з того, що будемо самостійно визначати, яким чином вибудовувати наше майбутнє з найближчими сусідами, братніми для нас народами, об'єднаними спільним прагненням до зближення і вільному розвитку без тиску ззовні, на основі поваги суверенітету та національних інтересів один одного", - йдеться у документі.
Держдума вважає, що звинувачення з боку ЄС у тиску на ряд держав, зокрема, на Україну "суперечать цілям подальшого розвитку добросусідства і взаємовигідних відносин між Росією та ЄС і є ні чим іншим як спробою перекласти відповідальність з хворої голови на здорову".
У заяві також наголошується, що "саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску і відвертого "викручування рук", в тому числі з питань внутрішньої політики України, примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і перевести свої торгово-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя".
Росія висловлює "закономірну тривогу через тих можливих втрат для наших відносин з Україною, які несе курс на так звану "асоціацію" з ЄС, а точніше на фактичне підпорядкування економічної політики України ЄС".
У Росії побоюються, що у випадку "асоціації" з ЄС Україна, яка "неминуче втратить частину своєї самостійності, буде набагато складніше вибудовувати плідну економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного союзу, а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі".
За резолюцією Європарламенту "вгадується прагнення підірвати відносини народів, що проживають в Росії і на Україні, а також в інших державах пострадянського простору, включити ці держави у виняткову зону інтересів ЄС", наголошується в заяві.
У ньому підкреслюється, що резолюції Європарламенту не мають для Росії ні юридичної, ні політичної сили, оскільки ні Росія, ні Україна, ні інші держави пострадянського простору не входять до сфери його юрисдикції.