У Британії не вважають, що ЄС нав'язує Україні чужі цінності
Вимоги, які Україні необхідно виконати для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, не є надміру жорсткими стандартами.
Про це написав міністр у справах Європи Міністерства закордонних справ Великобританії Девід Лідінгтон у своїй статті у виданні "День".
"Я знаю, дехто в Україні стверджує, що ЄС намагається нав'язати Україні чужі цінності та зайво жорсткі стандарти. Я не згоден. Реформи, передбачені угодою про асоціацію, підуть на користь Україні. Подивіться, як вони працюють в інших країнах", - зазначив він.
Лідінгтон підкреслив, що правила в економіці, які сформувалися завдяки інтеграції в ЄС, Польщі та Словаччині допомогли стати динамічними і все більше благополучними країнами.
"У Польщі ВВП на душу населення зріс з 2406 доларів у 1991 році до 13 463 доларів в 2011 році, а тривалість життя збільшилася з 71 року до 76 років сьогодні", - аргументує британський міністр.
Лідінгтон висловив упевненість, що якщо Україна проведе реформи, які впровадили країни-сусіди, скоротивши корупцію і бюрократію, знизивши тиск на малий і середній бізнес, то майбутнє у країни буде хороше.
За його даними, в результаті більш тісної інтеграції з ЄС рівень життя в Україні в довгостроковій перспективі може вирости на 11%, оскільки українські компанії зможуть на рівних торгувати з європейськими колегами, а в країну буде надходити більше прямих інвестицій, що дозволить створювати нові робочі місця і впроваджувати сучасні технології.
Лідінгтон також вважає, що Україні буде корисний досвід ЄС у сфері поліпшення якості питної води і повітря, безпеки на дорогах і фотосанітарних стандартів, а також більш тісне співробітництво в освітній сфері.