У Кабміні заявляють, що Росія не може сама скасувати вільну торгівлю з Україною
РФ не може в односторонньому порядку скасувати режим зони вільної торгівлі з Україною, тому що він регулюється договором про ЗВТ у рамках СНД.
Про це заявив РИА Новости урядовий уповноважений з питань співробітництва із РФ, країнами СНД, ЄврАзЕс і іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.
" По-перше, вихід зі ЗВТ — це суверенне право України. По-друге, виключення сторони зі ЗВТ не передбачене діючою договірною базою. По-третє, це не вигідно ні Україні, ні Росії, ні іншим учасникам договору", — зазначив Мунтіян.
Договір про ЗВТ між державами-учасниками СНД підписаний в жовтні 2011 року.
Згідно з документом, "припинення дії договору для кожної з його сторін можливо лише при направленні такою стороною депозитарію Виконкому СНД письмового повідомлення про такий свій намір не пізніше ніж за 12 місяців до виходу".
"Тому припинення дії договору й, тим самим, режиму вільної торгівлі, можливе тільки за згоди на це сторони договору. Вихід же, наприклад, Росії, з договору призведе до її відмови від режиму вільної торгівлі не тільки з Україною, але й іншими державами СНД", — підкреслив Мунтіян.
Він також додав, що навіть гіпотетичний вихід з нього всіх трьох держав-учасників МС не приведе до втрати чинності договору, тому що його підписали 8 країн СНД.
За словами Мунтіяна, рішення про вихід держав-учасників МС із договору про вільну торгівлю має ухвалюватися на рівні президентів цих держав, але ніяк не на рівні Євразійської економічної комісії.
"Виникає логічне запитання, а навіщо Україні виходити з вигідного для неї в торгово-економічній сфері договору, тим більше в умовах світової фінансово-економічної кризи? Україна буде захищати свої економічні інтереси й далі відстоювати зону вільної торгівлі без вилучень і обмежень", — додав він.
Раніше радник президента РФ Сергій Глазьєв заявляв, що РФ може порушити питання про скасування режиму вільної торгівлі з Україною після підписання нею угоди з ЄС про асоціацію, частиною якого є положення про ЗВТ.