Третина мешканців Криму не хоче незалежної України
Підтримка незалежності України дуже сильно залежить від регіону проживання та етнічної самоідентифікації.
Про це свідчать дані соцопитування, який провели Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка спільно з Центром "Соціальний моніторинг".
Як повідомила в інтерв'ю ZN.UA голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва, в ході соцопитування ставилося запитання про те, до якої національності відносить себе респондент.
За самоідентифікацією різниця в підтримці незалежності між українцями і росіянами вийшла досить велика, фактично в два рази: з тих, хто відносить себе до українців, за незалежність проголосували б 66%, з тих, хто відносить себе до росіян, - 32%.
"Найбільші відмінності спостерігаються по регіонах опитування, і вони не просто статистично значущі, а свідчать про абсолютно різні політичні орієнтації частин суспільства. За незалежність в Києві виступають 89% жителів, у Західному регіоні - 87%, що в порівнянні з середнім показником 61% значно вище. У Північному регіоні незалежність відстоює 81%", - розповіла соціолог.
"В АР Крим за незалежність країни виступає 31%, на Сході - 42%, на Півдні - 52%, у Центрі - 62%. Різниця між показниками Києва та Криму - майже триразова! І, відповідно, серед тих, хто не підтримав би незалежність, різниця ще більше: у Києві не підтримали б її всього 2%, на Заході - 4%, а в Криму - 36%. Фактично це ставлення до держави Україна, і воно дуже різне", - підкреслила Балакірєва.
У ході дослідження було опитано 2008 респондентів, що мешкають в усіх областях України, включаючи м. Київ та АР Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.