У Росії заборонили три статті "Лента.ру" за мат
Роскомнадзор зажадав від російського сайту "Лента.ру" видалити або відредагувати матеріали, в яких міститься нецензурна лайка.
Лист про це надійшов до редакції 8 липня, повідомляє портал "Лента.ру".
У документі, датованому 5 числом, згадані три матеріали, опубліковані з лютого по квітень 2013 року.
Зокрема, до списку потрапило інтерв'ю з доктором філологічних наук, провідним науковим співробітником Інституту світової культури МДУ імені Ломоносова Ігорем Пильщикова про походження російського мату.
Росія вилучає статті із матами |
Ще два матеріали, що зацікавили Роскомнадзор, - репортаж з протестної акції на Красній площі, учасники якої скандували нецензурні гасла, і свідчення очевидців падіння метеорита в Челябінську (лайка міститься в прикріплених до статті відеороликах).
Як наголошується в листі Роскомнадзора, незважаючи на те, що всі ці матеріали були опубліковані до набуття чинності поправок до закону "Про засоби масової інформації", які забороняють вживання в ЗМІ нецензурної лайки, на даний момент інформація "знаходиться у відкритому доступі" і, отже, суперечить закону.
При цьому всі ці статті є архівними, тобто відкрити їх можна тільки за прямим посиланням або за допомогою пошуку за ключовими словами.
У разі невиконання вимог з видалення або редактури зазначених матеріалів Роскомнадзор залишив за собою право застосувати відносно видання "заходи пресекательного характеру".
Закон про штрафні санкції за нецензурну лексику в ЗМІ був прийнятий обома палатами парламенту в березні 2013 року і в квітні підписаний президентом Володимиром Путіним.
Відповідно до прийнятих поправок, порушення заборони карається штрафом у розмірі від 20 до 200 тисяч рублів для юридичних осіб, від 5 до 20 тисяч - для посадових осіб, і від 2 до 3 тисяч рублів - для звичайних громадян.
У рекомендаціях Роскомнадзора щодо застосування закону вказується, що переліку нецензурних лайливих слів не існує, проте ЗМІ, поряд з чотирма "матюками корінням" та їх похідними, заборонено вживання грубо-просторічних слів і виразів, які формально не є нецензурними.