Німецькі спецслужби зізналися, що шпигували
Глави німецької Федеральної розвідувальної служби й Федеральної служби захисту конституції визнали, що їхні відомства "тестували" американські шпигунські програми.
Про це пише РИА Новости з посиланням на Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Наприкінці минулого тижня німецький журнал Spiegel повідомив, що ФРС і ФСЗК мають у своєму розпорядженні програмне забезпечення для електронної розвідки за назвою XKeyScore.
Ключовим його завданням є "розширення можливостей для підтримки Агентства національної безпеки США в рамках спільної боротьби з тероризмом".
Глави німецьких спецслужб відреагували на публікацію, підтвердивши, що їхні відомства одержували програму XKeyScore від АНБ, тестували й застосовували її в низці випадків.
При цьому вони спростували повідомлення про те, що співробітництво з АНБ носило масштабний характер.
Глава ФСЗК Ганс-Георг Масен запевнив, що його підлеглі в співробітництві з АНБ "не виходять за рамки своїх законних повноважень".
У свою чергу, глава ФРС Герхард Шиндлер заявив, що за минулий рік було всього два випадки передачі АНБ персональної інформації про інтернет-активність німецьких громадян.
Програма XKeyScore призначена не для збору даних про комунікації інтернет-користувачів, а для компактної систематизації вже наявної інформації, відзначає видання.
Вона робить це таким чином, що агентам спецслужб не складно, які пошукові запити застосовував той або інший користувач.
Раніше британське видання Guardian оприлюднило деталі документа, наданого колишнім співробітником компанії Booz Allen Hamilton — підрядника Центрального розвідувального управління США — Едвардом Сноуденом.
У документі, датованому вереснем 2010 року, перераховано 38 посольств і дипломатичних місій, які позначені як "ціль" американської спецслужби. Серед них — представництва ЄС, Франції, Італії, Греції, Японії, Мексики, Південної Кореї, Індії й Туреччини.