У Раді хочуть створити "поліцію європейського зразка"

Четвер, 18 липня 2013, 17:57

Депутати з комітету Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин вимагають у влади припинити порушення законів правоохоронцями.

Про це йдеться у заяві членів комітету у відповідь на низку фактів зловживань чи протиправних дій працівників міліції останніх років.

"Вимагаємо вжити рішучих заходів для припинення порушень законності у системі правоохоронних органів", - заявляють народні депутати.

Вони вимагають від президента звільнити з посади міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і пропонують Віктору Януковичу розглянути ситуацію з дотриманням законності та захисту прав і свобод людини і громадянина правоохоронними органами на найближчому засіданні Ради нацбезпеки та оборони.

Кабінету міністрів члени комітету пропонують розробити проект закону "про поліцію європейського зразка" за участю авторитетних правозахисників, громадських організацій і активістів громадянського суспільства – і до 1 жовтня подати його на розгляд парламенту.

У цьому законопроекті вони хочуть передбачити: механізми цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів і жорсткі норми відповідальності для їх співробітників; створення муніципальної поліції, з виборним, а також підзвітним та підконтрольним міській громаді керівництвом.

Верховній Раді депутати пропонують внести до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів зміни, спрямовані на посилення відповідальності за злочини, скоєні працівниками правоохоронних органів.

Крім того, від МВС члени комітету вимагають максимум до 1 жовтня провести "переатестацію 100% працівників усіх районних відділень МВС".

"При цьому забезпечити участь авторитетних правозахисників, представників громадських організацій і активістів громадянського суспільства як у проведенні переатестації, так і у здійсненні контролю за її результатами, висновками та кадровими рекомендаціями", - йдеться у заяві.

Її підписали голова комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан, його перший заступник Андрій Шевченко і заступниця Ірина Луценко.

Також свої підписи поставили голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів та нацменшин, жертв політичних репресій Мустафа Джемілєв і голова підкомітету з питань міграційної політики, громадянства, статусу іноземців та осіб без громадянства, біженців та у зв'язках з українцями, які проживають за кордоном, Богдан Бенюк.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: