У Росії опозиціонера, кандидата в мери Москви, Навального визнали винним
Опозиціонер Олексій Навальний, який зареєстрований кандидатом в мери Москви, і підприємець Петро Офіцерів визнані винними в справі про розкрадання майна КОГУП "Кіровлєс".
Про це повідомив суддя Сергій Блінов, оголошуючи вирок у Ленінському районному суді Кірова, передає телеканал Дождь.
Підсудним загрожує до десяти років позбавлення волі за статтею "присвоєння або розтрата".
Навального й Офіцерова обвинувачують у розкраданні більше 16 мільйонів рублів.
Тим часом, прихильники Навального збираються провести народні збори о 19 годині за московським часом на Манежній площі в Москві.
У заході, судячи із присвяченої йому сторінки у Facebook, згодні брати участь більше 7 тисяч осіб, які планують зібратися для обговорення вироку.
Скріншот з прямої трансляції вироку @Agonych |
Про порушення так званої справи "Кіровлєса" стало відомо в травні 2011 року.
Сама кримінальна справа була порушена за статтею "заподіяння майнового збитку шляхом обману або зловживання довірою при відсутності ознак розкрадання".
Однак у квітні 2012 року справа була припинена за відсутністю складу злочину.
Незабаром після того, як голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін розкритикував своїх підлеглих за бездіяльність щодо Навального, справа була відновлена, і вже 31 липня минулого року опозиціонеру були пред'явлені обвинувачення за організацію розтрати чужого майна в особливо великому розмірі.
За версією слідства, Навальний і другий обвинувачуваний по цій справі Петро Офіцеров організували розкрадання продукції державного підприємства "Кіровлєс" на суму 16 мільйонів рублів.
В обвинувальному висновку говориться, що Навальний дав вказівку Офіцерову створити "Вятську лісову компанію", а директору "Кіровлєса" В'ячеславу Опалєву — укласти із ВЛК невигідний контракт.
Сторона обвинувачення опирається на свідчення Опалєва, який уклав угоду зі слідством і був засуджений на чотири роки умовно ще в грудні 2012 року.
Тим часом, згідно зі свідченнями більшості свідків, у Навального не було повноважень впливати на рішення, прийняті керівництвом "Кіровлєса", тому що він мав статус радника губернатора на громадських засадах.
У ході процесу сторона захисту відзначала, що схема розрахунків обвинуваченням суми збитку незрозуміла, однак суд відмовив у проведенні економічної експертизи.
5 липня сторона обвинувачення вимагала засудити Навального до шести років колонії й штрафу в розмірі одного мільйона рублів, а Офіцерова - до п'яти років позбавлення волі й аналогічного штрафу.