Вілкул обіцяє, що в Україні великої води не буде
Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул заявив, що "глобально великої води в Україні не буде".
Про це він сказав у п'ятницю на прес-конференції. пише УНІАН.
За його словами, "глобально великої води в Україні не буде. Але є локальні ситуації, до яких потрібно готуватися".
"По каскаду Дніпра, в тому числі Києву, основний об’єм води, який йшов з Білорусі та Росії, ми вже пропустили. З Дунаєм ситуація складніше. Можуть бути локальні проблеми, до ліквідації яких ми готові", - повідомив Вілкул.
Він зазначив, що штабом налагоджена взаємодія з контролю румунською стороною проходження паводкової води з Німеччини.
У свою черг,у голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських зазначив, що для запобігання та ліквідації наслідків можливих підтоплень населених пунктів сили і засоби територіальних органів ДСНС приведені до максимального рівня готовності.
"На Дністрі, як і річках Закарпаття, рівень води переважно спадає. На даний момент у верхів’ї та середній течії Дністра (рівень води) нижчий на 4 метри за небезпечний рівень", - наголосив Вілкул.
В той же час віце-прем’єр зазначив, що міжвідомчий штаб готовий до підйому води у Дністрі.
Крім того, Вілкул повідомив, у вівторок, 11 червня, відбудеться виїзне засідання Міжвідомчого штабу в Одеській області в басейні ріки Дунай на найбільш вірогідних ділянках підвищення рівня води.
Він додав, що у посиленому режимі працює державна служба водних ресурсів, яка забезпечує спеціальний режим проходження води по річках України.
Це робиться для того, щоб не допустити різкого підвищення рівня води. "На Дністрі, як і річках Закарпаття, рівень води переважно спадає.
"Таким чином, ситуація повністю під контролем Міжвідомчого штабу. Ведеться підготовка до пропуску води. Служби управління водних ресурсів постійно контролюють стан гідротехнічних споруд", - наголосив Вілкул.
Як відомо, на початку червня у країнах Центральної Європи, зокрема, у Німеччині, Чехії, Угорщині, Сербії, Австрії, Словаччині, зливи спричинили сильну повінь: були затоплені міста, дороги, сільськогосподарські угіддя, довелося евакуювати тисячі людей.
Синоптики назвали цю стихію "повінню століття", масштабнішою за повінь 2002 року, коли під водою опинилися десятки європейських міст, зокрема Прага.