У московському метро сталася пожежа – тиснява й дим
У Москві на перегоні між станціями "Бібліотека імені Леніна" та "Охотний ряд" у середу вранці зайнявся силовий кабель і сталася пожежа.
За останнім даними столичного головкому МНС РФ, по медичну допомогу після пожежі звернулися 45 осіб, 7 госпіталізовані, повідомляє РІА "Новости".
Рухомий склад, який опинився в тунелі на момент НП, доставили на "Бібліотеку імені Леніна". Для входу пасажирів закрили станції "Охотний ряд", "Луб’янка" і "Комсомольська", поїзди рухалися без зупинок.
Через надзвичайну подію тисячі людей у російській столиці спізнилися на роботу й добиралися до неї в обхід.
Пожежа у московському метро 5 червня. Фото РІА "Новости" |
За словами очевидців, тиснява утворилася не лише на "червоній" гілці, але й на станціях інших ліній.
Пожежа у московському метро. Станція Парк культури – Кільцева |
Пасажирів почали попереджати про те, що поїзди не ходять із технічних причин. Деяким москвичам прийшла СМС-розсилка про подію від служби порятунку.
Московські служби надають допомогу під час пожежі і тисняви |
Пасажирів просили користуватися наземним транспортом. Через це "колапс" утворився не лише в самому метро, але й на вулицях. Сотні людей збиралися на зупинках і біля доріг, багато хто намагався ловити машини. Їх охоплювала паніка.
Пожежа у московському метро викликала колапс і з наземним транспортом |
Ранкова подія викликала в москвичів одночасно й страх, і невдоволення, зазначає агентство. Зокрема, люди були незадоволені нестачею автобусів при НП.
Пожежа у московському метро |
При цьому прес-секретар "Мосгортранс" Павло Мітін заявив, що у центрі Москви будуть курсувати додаткові автобуси й трамваї у зв'язку зі пожежею у метро.
Пізніше московський метрополітен закрив 6 станцій на Сокольницькій лінії, розташованих усередині Кільцевої лінії.
У свою чергу, офіційний представник московського ГСУСК Сергій Стукалов заявив, що слідчі перевірять, чи відповідають послуги метро вимогам безпеки.
Задимлене метро Москви |
А рятувальники поділилися рекомендаціями поведінки в таких випадках.
"Найголовніше при пожежі в підземці – не піддаватися паніці. Метро (чи то вагон, чи платформа) – це замкнений простір. Будьте обережні й думайте також і про інших пасажирів, не допускайте тисняви", - сказали співробітники ГУМНС по Москві.
При задимленні рекомендується змочити серветку чи хустку водою, прикласти до рота й носа – і дихати через нього.
"Якщо склад зупинився в задимленому тунелі, потрібно не панікувати, зібратися разом і рухатися проти диму. Тобто, якщо вітер із димом дме в спину, потрібно розвернутися і йти проти нього, убік центру займання", - порадив один із рятувальників.