Після реформи "регіоналів" Україна може втратити Севастополь – ЗМІ

Субота, 29 червня 2013, 13:08

Впроваджуючи Концепцію реформи місцевого самоврядування, Україна ризикує Севастополем.

Про це пише "Український тиждень", повідомляє Тиждень.ua.

Видання зазначає, що ще в квітні цього року уряд підготував проект указу президента "Про затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні".

Аналіз Концепції засвідчує, що на другому етапі реформи (2015-2020 роки) передбачається закладення "конституційної основи утворення виконавчих органів обласних та районних рад і розмежування повноважень між ними та відповідними місцевими державними адміністраціями".

Статус останніх (районних та обласних, Київської і Севастопольської міських), які підпорядковуватимуться президентові й Кабміну, пропонується визначати "повноваженнями контролю за законністю актів органів місцевого самоврядування на відповідній території".

"Виходячи з Концепції, Україна ризикує ще й Севастополем, оскільки відповідно до документа виконавчий орган міської ради як регіональної планується створити і в цьому місті, де дислокується іноземна військова база – ЧФ РФ", - пише автор.

Він нагадує, що зараз у Севастопольській міськраді 50 представників ПР, 8 – "Російського блоку", 7 – КПУ, 3 – ПСПУ Наталії Вітренко, по 3 депутати представляють "Сильну Україну" і "Народну партію". Майже у повному складі вона декларує проросійські позиції.

Але на сьогодні виконавча влада там належить міській і районним державним адміністраціям, голів яких призначає та звільняє президент за поданням Кабміну.

У разі ж створення виконкому Севастопольської міськради, склад якого затверджуватимуть її відверто антиукраїнські депутати, Київ втрачає реальний контроль над ситуацією в місті. А в міськдержадміністрації залишиться лише контрольна функція за діяльністю самоврядних органів, і вона буде безсилою, якщо виконком Севастопольської міськради ухвалить сепаратистські рішення, додає оглядач.

"Фактично після 2015 року ми можемо отримати в Севастополі придністровську модель 12-річної давності: проросійська виконавча влада разом із командуванням ЧФ РФ дуже нагадує проросійський виконком Тираспольської міськради на чолі з Ігорем Смірновим і 14-ту російську армію під командуванням генерала Алєксандра Лєбєдя у 1992-му", - йдеться в матеріалі.

"Тобто, вирішуючи стратегічне завдання – збереження влади хоча б на своєму рідному Донбасі, регіонали (свідомо чи несвідомо – то вже інше питання) паралельно створюють можливості, щоб скористатися "перевагами" децентралізації для Москви та проросійських сил в Україні, які не приховують своєї зацікавленості у "федералізації" нашої держави та виведенні з-під контролю Києва низки стратегічних регіонів, як-от Севастополь", – зазначає автор.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: