Заборона "пропаганди гомосексуалізму" порушує права людини - Венеціанська комісія

Середа, 26 червня 2013, 10:55

У Венеціанській комісії вважають спроби законодавчо заборонити "пропаганду гомосексуалізму" такими, що порушують права людини.

Про це сказав секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт у інтерв’ю Deutsche Welle.

"Парламентська Асамблея Ради Європи попросила нас підготувати висновки з приводу такого типу законопроектів, оскільки вони з’явилися майже одночасно не лише в Україні, а й в Росії, Молдові, інших країнах", - зазначив він.

"Ми розглянули їх у контексті прецедентного права Європейського суду з прав людини. І дійшли висновку, що ці закони порушують Конвенцію з прав людини з кількох причин. Передусім, для визначення злочину, необхідно бути дуже точним, щоб люди чітко усвідомлювали, яка поведінка є злочинною, а яка – ні. Але з тексту дуже важко зрозуміти, що означає "пропаганда" чи "просування гомосексуалізму", - сказав Маркерт.

"Повинна бути можливість для ведення дискусії. Але не кожен аргумент у дискусії можна вважати пропагандою гомосексуальності. Крім того, подібні закони обмежують принцип свободи слова. Оскільки люди повинні мати можливість для обговорення усіх "за" та "проти" гомосексуальності без ризику для себе бути покараними", - заявив він.

Секретар Венеціанської комісії також прокоментував внесення змін до Конституції України в частині судової влади.

"Наші рекомендації з цього приводу, які були зроблені на запит голови Конституційної Асамблеї Леоніда Кравчука, надзвичайно важливі. Ми особливо вітаємо те, що було змінено спосіб формування Вищої ради юстиції і скасовано п’ятирічний випробувальний термін для суддів", - сказав він.

"Проте у цій сфері ще залишилося кілька проблемних моментів. Серед них, наприклад, положення про звільнення суддів на підставі порушення присяги, яке має доволі нечітке формулювання, що робить його вразливим і легким для маніпуляції. Тому ми хотіли б, щоб цей параграф було сформульовано по-новому", - заявив Маркерт.

Він також зазначив, що проект закону про прокуратуру України Венеціанська комісія очікує отримати на початку липня. "І я сподіваюся, що під час жовтневої сесії Комісії ми зможемо ухвалити висновки з приводу цього законопроекту", - сказав Маркерт.

Він уточнив, що рекомендації Венеціанської комісії не є обов’язковими до виконання.

"Це лише рекомендації, і вони не мають зобов’язуючого характеру для країни. Проте, наскільки я знаю, їх серйозно бере до уваги не лише Україна, а й інші держави, такі, як країни-члени ЄС", - зазначив він.

"А це є дуже важливим моментом для України, особливо напередодні Вільнюського саміту Східного партнерства, на який має бути винесено питання про підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом", - наголосив Маркерт.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: