Українські туристи у Пакистані стали жертвами теракту

Неділя, 23 червня 2013, 11:59

У Пакистані стався терористичний акт, в результаті якого  загинули 10 людей, серед яких – троє українців.

Як повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, українське посольство спільно з місцевою поліцією встановлюють особи туристів з України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У посольстві України відкрито гарячу лінію (00923078888416; 00923008545101).

У свою чергу посол України в Ісламській Республіці Пакистан Володимир Лакомов повідомив, що  напад стався близько першої години ночі в готелі поблизу базового табору біля підніжжя гори Нанга-Парбат у районі Діамар в Гілгіт-Балтистані, передає "5 канал".

"В результаті атаки на туристичну експедицію, яка планувала сходження на цю гору, загинуло 11 туристів, серед них - 5 громадян України", - зазначив Лакомов. Посольство створило оперативний штаб для допомоги та з`ясування деталей трагедії.

Раніше "ВВС Україна" повідомило з посиланням на ЗМІ, що теракт стався у контрольованому Пакистаном Кашмірі - дев'ятьох туристів, п’ятеро з яких українці, розстріляли.

ЗМІ повідомляють також, що серед убитих троє китайців, росіянин та місцева жінка. Поліція заявила, що вбито 10 іноземних туристів. Мотиви злочину невідомі. Відповідальність за напади поки що не взяло жодне угруповання.

"Невідомі люди проникли в готель, де минулого вечора зупинилися іноземні туристи, і відкрили вогонь", - розповів Reuters Алі Шер, старший офіцер поліції.

За словами чиновника, територію оточили і правоохоронці шукають нападників. "Оскільки це віддалена територія без доріг і транспорту, їхні тіла треба буде доставляти вертольотом", - додав він.

Президент Асіф Алі Зардарі та прем'єр-міністр Наваз Шариф засудили напад. За словами Шарифа, якого раніше цього місяця переобрали на посаду, такі акти насильства і негуманності не залишаться без відповіді.

Популярна серед туристів гімалайська вершина Нанга-Парбат – одна з найвищих у світі. Також відомо, що Гілгіт-Балтистан, який межує з Китаєм, вважався однією з найбезпечніших територій під пакистанським контролем.

В минулі роки тут траплялися серії нападів з боку бойовиків, які воюють проти шиїтської меншості в Пакистані.

Відповідальність за вбивство туристів взяло на себе пакистанське воєнізоване угрупування Джундулла (Jundullah), повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Reuters.

"Ці іноземці є нашими ворогами, і ми з гордістю беремо відповідальність за їх вбивство, а також будемо здійснювати подібні нападів і надалі", - повідомив спікер угруповання Ахмет Марват.

Раніше ця ж угрупування брала на себе відповідальність за серію нападів на представників пакистанського шиїтської меншини, включаючи розстріл 18 пасажирів автобуса в лютому нинішнього року.

Пізніше пакистанське радикальне угрупування "Техрік-і-Талібан" також взяло на себе відповідальність за напад на готель в Кашмірі.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на місцевий телеканал "Гео-ТВ" та представника угруповання Ехсанулла Ехсана,  напад було здійснено членами руху "Джунуд уль-Хіфа", що входить до складу "Техрік-і-Талібан".

"Ми зробили це, і ми беремо на себе відповідальність за цю атаку", - сказав Ехсан.

Він підкреслив, що напад було актом помсти за вбивство одного з лідерів угрупування "Техрік-і-Талібан", а також за удари американських безпілотників по пакистанській території.

Пізніше стали відомі прізвища українців, які загинули в результаті інциденту. Згідно з повідомленням на форумі RISK, загиблі - Ігор Свергун, Бадаві Кашаєв, Дмитро Коняєв (всі з Харкова). За попередньою інформацією, решта українців живі.

Разом з тим за інформацією керівника Польської експедиції на Нанга Парбат - Ольги Джік (Польща) - одним із загиблих альпіністів є учасник її команди - литовський альпініст Ernest Marksaitis. Також за інформацією Джік загинули 11 альпіністів: троє українців, один громадянин Литви, 2 - Словаччини, 3 - КНР, 1 - Непалу, 1 - Пакистану.

Українські альпіністи перебували в горах під керівництвом харків`янина Ігоря Свергуна в рамках Міжнародної експедиції харківського альпклубу "Нанга-Парбат - 2013". У складі експедиції були альпіністи з Харкова, Києва, Грузії та Словакії (Олександр Заколодний, Бадаві Кашаєв, Дмитро Коняєв, Данило Яснюк (всі - Харків), Михайло Колотушкін (Київ), Бідзіна Гуджабідзе і Афи Гігані (Грузія), Anton Dobes і Peter Šperka (Словаччина).

Ігор Свергун у 1989 році став майстром спорту з альпінізму, а в 1991 році - майстром спорту міжнародного класу. За досягнення в альпінізмі відзначений урядовими нагородами СРСР і України: орден "За мужність" (1990); орден "За заслуги" III ступеня (1996); орден "За мужність" III ступеня (1999).

Усі учасники експедиції мають великий досвід висотних сходжень на "семи-" та "восьмитисячники".

Терористи напали на базовий табір альпіністів у Bunar Nalar - важкодоступний регіон, до якого альпіністи добираються пішим переходом за два дні від міста Чілас (Chilas). Бойовики були переодягнені у форму прикордонних військ Пакистану - воєнізованої поліції яка патрулює прикордонні райони, повідомляє "4sport.ua".

За даними Данила Яснюка, усі учасники експедиції знаходяться на військовій базі, куди їх терміново евакуювали. 24 червня альпіністів планується переправити до Ісламабаду.

За інформацією Яснюка, основна група з харківської експедиції під час інциденту знаходилася на висоті 6100 метрів і про події у лагері дізналася з ранкового зв'язку 23 червня.

Яснюк та Олександр Заколодний брали участь в опізнанні, за їх інформацією з учасників експедиції, окрім 3 українців, загинули двоє словаків.

Харківська експедиція, зліва направо: Гуджабідзе Бідзіна, Афи Гігані, Коняєв Дмитро, Яснюк Данил, Колотушкін Михайло, Свергун Ігор, Anton Dobes, Peter Šperka, Заколодний Олександр, Кашаев Бадаві
Харківська експедиція, зліва направо: Гуджабідзе Бідзіна, Афи Гігані, Коняєв Дмитро, Яснюк Данил, Колотушкін Михайло, Свергун Ігор, Anton Dobes, Peter Šperka, Заколодний Олександр, Кашаев Бадаві. Фото univer-clas.com

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: