Експерти: Україна не виконала 11 критеріїв зі списку Фюле
Україна не досягла відчутного прогресу по жодному з 11 критеріїв ЄС, озвучених у так званому "списку Фюле", необхідному для підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Про це говориться в результатах моніторингу, проведеного консорціумом експертів, фінансованих фондом "Відродження", передає Комерсант.
Експерти підкреслюють: якщо до вересня ситуація не зміниться, угода про асоціацію цього року підписана не буде.
На думку експертів, поряд з покращенням по одних напрямках влада демонструє регрес по інших.
У цілому результати моніторингу засвідчили, що Україна не виконала повністю жодну з 11 умов підписання Угоди про асоціацію.
Зокрема, по чотирьох пунктах спостерігається деякий прогрес, по п'яти — мінімальний прогрес, по двох — прогрес взагалі відсутній.
Найбільш високі оцінки одержали такі напрямки, як усунення вибіркового правосуддя, впровадження нового Кримінально-процесуального кодексу, боротьба з корупцією, а також розширення повноважень Рахункової палати.
Зокрема, експерти високо оцінили прийняття парламентом чотирьох антикорупційних законопроектів, необхідних планом дій по лібералізації візового режиму з Євросоюзом, відзначивши при цьому, що документи "далекі від досконалості, оскільки прийняті поспішно".
"Позитивним моментом є помилування колишніх членів уряду Юрія Луценка й Георгія Філіпчука. Але зрозуміло, що без звільнення Юлії Тимошенко цього недостатньо, щоб поставити під цим пунктом жирний плюс",— пояснив президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов.
Мінімальний прогрес був відзначений у сфері інвестиційного клімату, підготовці до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС, конституційної реформи, а також реформи судової системи й прокуратури.
При цьому експерти констатували повну відсутність прогресу в сфері реформування органів внутрішніх справ, виборчого законодавства, практики виборів і незалежності ЗМІ.
Серед іншого стурбованість авторів звіту викликало позбавлення мандатів народних депутатів Олександра Домбровського, Сергія Власенка й Павла Балоги Вищим адміністративним судом.
"Дуже турбує ситуація з виборами мера у Василькові. Там було зафіксовано значне застосування адміністративного ресурсу, що могло вплинути на результати волевиявлення",— стверджує Жданов.