У Росії кажуть, що для України – або асоціація з ЄС, або "спостереження"
Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом суперечить планам Києва отримати статус спостерігача при Євразійському економічному союзі.
Про це заявив радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв, виступаючи на "ABC: Україна й партнери" у Києві в п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС, це означає, що ми зможемо бути разом у Євразійському економічному союзі та Митному союзі лише в тому випадку, якщо Росія підпише точно таку ж угоду з Євросоюзом", - зазначив він.
"Але для Росії на сьогодні ця угода неприйнятна, оскільки вона носить дискримінаційний характер", - заявив Глазьєв.
"Той статус спостерігача, який ми плануємо врахувати при формуванні договірно-правової бази ЄЕП, буде надаватися лише тим країнам, які виявили готовність і бажання вступити до ЄЕП. У цьому ми бачимо сенс статусу спостерігача, як перший крок до спільної роботи з участі в загальному інтеграційнім об'єднанні", - пояснив він.
Як повідомлялося, Україна й Євразійська економічна комісія (ЄЕК) домовилися про поглиблення взаємодії. Відповідний меморандум підписали 31 травня у Мінську прем'єр України Микола Азаров і голова колегії ЄЕК Віктор Христенко.
Даний меморандум передбачає участь України у роботі ЄЕК та її структурах, зокрема Митному союзі (МС).
За словами Азарова, Україна отримує можливість на запрошення головуючої сторони брати участь у засіданні органів МС, що "практично, нічим не відрізняється від статусу спостерігача" у МС, статут якого такий статус не передбачає.
Митний союз Росії, Білорусії й Казахстану почав функціонувати з 2011 року, у січні 2012 року були введені в дію базові угоди, що формують Єдиний економічний простір (ЄЕП).
Із лютого 2012 року приступив до роботи регулювальний орган МС і ЄЕП - Євразійська економічна комісія. Наступним етапом інтеграції має стати створення до 1 січня 2015 року Євразійського економічного союзу.