Associated Press звинуватило владу США у прослуховуванні журналістів
Найбільше американське інформагентство Associated Press (AP) звинуватило федеральне міністерство юстиції в тому, що його співробітників прослуховували.
Про це у вівторок пише "Комерсант-Україна".
У загальній складності могло прослуховуватися близько 20 телефонних ліній, що знаходилися в розпорядженні більше сотні журналістів та редакторів агентства.
Згідно з інформацією, поширеною самим агентством, мін'юст США отримав дані про вихідні дзвінки, які були зроблені із робочих та мобільних телефонів журналістів AP в Нью-Йорку, Вашингтоні та Хартфорді, столиці штату Коннектикут.
Керівник AP Гарі Пруітт вже звернувся до міністра юстиції та генпрокурора США Еріка Холдера із відкритим листом, в якому висловив протест проти безпідставного "масового і безпрецедентного посягання" на принципи роботи вільної преси.
"Настільки широкий збір даних про телефонні з'єднання AP і репортерів агентства не піддається виправданню. Ці записи можуть містити інформацію про розмови з конфіденційними джерелами, про пошук інформації та розслідуваннях AP, а також операціях агентства, обґрунтованого права знати про які в уряду немає", - заявив Пруітт.
Прослушки ймовірно могли бути пов'язані з публікацією AP в 2012 році даних про операції ЦРУ проти осередку "Аль-Каїди" в Ємені, яка готувалася провести теракт у США.
Раніше глава ЦРУ Джон Бреннан назвав публікацію журналістами подробиць цієї операції "несанкціонованим і небезпечним розкриттям засекреченої інформації".
Розслідуванням цієї теми займалися шестеро журналістів з тих, чиї дзвінки могли прослуховуватися.
Формально законодавство США допускає збір інформації про телефонні розмови співробітників ЗМІ у виняткових випадках, з особистої згоди генпрокурора і по можливості за погодженням з керівництвом ЗМІ.
У свою чергу, адміністрація президента США Барака Обами виступила з офіційною заявою, в якій попередила, що "не має відношення до можливих розслідувань", проведених Мін'юстом.