Американці - Януковичу: Якби був розкол Конгресу, Обама би не мовчав

П'ятниця, 5 квітня 2013, 08:36

Події 4-го квітня псують імідж українського законодавчого органу та України загалом, а рішення виїзної сесії мають сумнівну легітимність.

Таку думку висловив колишній посол США в Україні та старший науковий співробітник Інституту Брукінґса Стівен Пайфер в коментарі Голосу Америки.

"Те, що Рада не функціонує, підриває до неї довіру. На жаль, імідж Верховної ради в Європі та США і так не дуже: це бійки, депутати, який голосують за кількох, а тепер ще і розкол. Рада не справляє враження державного органу, який намагається вирішити серйозні проблеми в країні", - сказав він.

У результаті, за словами Пайфера, це може негативно позначитися на шансах України підписати Угоду про Асоціацію з ЄС та погіршити відносини зі США.  

"Робота Верховної ради не відповідає уявленню європейців про нормальну роботу законодавчого органу. Це посилює позиції тих, хто каже, що Україна ще не готова до глибшої інтеграції в Європу", - сказав він.

"Також я очікую, що ви не побачите багато контактів на високому рівні і зі США. Нещодавно в Київ приїжджала заступник Державного секретаря США Венді Шерман. Я думаю, що це – найвищий рівень представництва американського уряду в Україні, на який може розраховувати українська влада", - додав Пайфер.   

У свою чергу президент Дому свободи Дейвид Креймер вважає, що президент має втрутитись у конфлікт парламентарів та закликати їх шукати компроміс.

"Це обов’язок президента сказати, що парламент мусить зустрітися в повному складі та почати шукати компроміси. Американський Конгрес теж дуже поляризований. Але республіканці в Палаті представників та демократи в Сенаті не проводять сесії за межами їхніх залів засідань, виключаючи з них меншість", - заявив Креймер.

"Якщо вони б це спробували, то президент Обама не зберігав би мовчанку щодо цього", - вважає Креймер.  

"Президент Янукович, якщо він хоче рухати Україну ближче до Європи, мусить закликати обидві сторони шукати компроміси. Він мусить думати про те, як за межами України виглядає тої факт, що Рада не працює", - додав експерт.

Обидва експерти ставлять під сумнів легітимність рішень, прийнятих на окремому засіданні парламенту, та звертають увагу на те, що розкол та заворушення в Києві сталися в дуже незручний час - під час роботи місії МВФ.

А отже можуть мати для України не лише політичні, а і безпосередні фінансові наслідки

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: