Рибак сказав, що ситуація у парламенті трохи нагадує йому часи Кучми
Ситуація, що склалася нині у Верховній Раді, не є ідентичною до тієї, що була у 2000-х, за часів другого президента Леоніда Кучми.
Так вважає спікер парламенту Володимир Рибак.
На питання, як він ставиться до того, що у 2002 році Конституційний суд заборонив проведення засідань Верховної Ради поза межами будинку парламенту, Рибак відповів: "У ті роки, які ви пригадуєте, діяв регламент ВР, який був внутрішнім документом. Зараз це закон України".
"І в ньому (законі) написано, що ми маємо право на проведення засідання Верховної Ради в іншому місці, але за це рішення має проголосувати більшість", - додав спікер.
На запитання "Української правди",чи нагадує йому атмосфера в залі роки Кучми і розкол, який був у Раді, Рибак відповів: "Насправді парламент і зараз розколотий. Трошки ситуація нагадує, але зараз, на відміну від 2000-х, коли вирішувалося це процедурне питання, рада вирішувала питання життя громадян".
За словами глави ВР, в парламенті є більшість, яка підтримує уряд, і ця "більшість має право на те, щоб працювати".
"А у нас сьогодні вже почалась президентська кампанія, коли з десяток кандидатів зважають, що чим гірше в країні, тим краще для них і їхнього рейтингу", - заявив Рибак.
Як відомо, парламентська більшість 4 квітня провела сесійне засідання на Банковій.
Водночас опозиція провела свої збори у сесійній залі Верховної Ради.
21 січня 2000 року в Україні з'явилося два парламенти - лівий і правий, кожен з яких претендував на легітимність. Правий складався з 240 депутатів, лівий - з 180.
На своєму засіданні в Українському домі пропрезидентська більшість ухвалила низку законів, а також відкликала старе керівництво парламенту і призначило нового спікера - Івана Плюща - і нового главу Нацбанку Володимира Стельмаха.
Пізніше президент Леонід Кучма підписав ці закони.
Українська правда