Звільнити Тимошенко через референдум можна тільки після висновку КС
Питання звільнення Юлії Тимошенко може бути винесене на всенародний референдум як питання зміни статті Кримінального кодексу після висновку Конституційного Суду.
Про це сказав член ЦВК Юрій Донченко, який курує в комісії питання організації й проведення всеукраїнського референдуму, в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".
Він зазначив, що заборонено "проводити референдум за народною ініціативою з питань оподатковування, бюджету, амністії та зміни територіального устрою".
"Наприклад, актуальна сьогодні тема – звільнення Юлії Тимошенко. На референдум виноситься зміна кримінальної статті, яка допоможе їй вийти на волю", - припустив Донченко.
"Таке питання нам доведеться ще передати на аналіз до Конституційного Суду, щоб він визначив, що це – амністія чи просто зміна кримінального законодавства. І тільки якщо КСУ скаже, що це не амністія – ми зареєструємо питання", - сказав він.
"До речі, така практика вже була при Ющенкові, збиралися підписи з приводу вступу України в НАТО, і так усе й висить донині. Хоча підписи зібрані й віддані президенту України для підписання указу", - додав член ЦВК.
Донченко сказав, що Центрвиборчком не може впливати на формулювання питання ініціаторів референдуму.
"Якщо є побоювання, що питання підпадає під перелік заборонених, ЦВК може лише звернутися до КСУ для його оцінки, отримати висновок і прийняти рішення", - наголосив він.
Також, сказав член ЦВК, питання про вступ до Євросоюзу чи Митного союзу з Росією, Білоруссю й Казахстаном "під заборону не підпадають".
"Тут уже нехай люди визначають, куди їм краще йти. А політики нехай їм розповідають, де вони будуть краще почуватися", - сказав Донченко.
А ось внесення змін чи ухвалення нової Конституції на референдумі, на його "суб'єктивну думку", недоцільне й неправильне.
Донченко також розповів, що ініціювати референдум за ініціативою партії чи групи людей – складно.