Рада перекроїла комітети
Верховна Рада змінила депутатів у складі низки парламентських комітетів.
За постанову про внесення змін до постанови про комітети Верховної Ради сьомого скликання проголосували в четвер 253 народних депутати з 393 зареєстрованих у залі.
Згідно з постановою, депутата фракції Партії регіонів Інну Богословську відкликали з посади першого заступника голови комітету з питань культури і духовності, і призначили її заступником голови комітету з питань європейської інтеграції.
Крім того, з посади першого заступника голови комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів відкликали "регіонала" Анатолія Гончарова, "регіонала" Сергія Кацубу відкликали з посади заступника голови комітету з питань економічної політики, залишивши його рядовим членом цього комітету.
Володимира Малишева з Партії регіонів відкликали з посади секретаря комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією, Сергія Матвеєнкова з фракції Партії регіонів відкликали з посади секретаря комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики.
"Регіонала" Віктора Тихонова відкликали з посади заступника голови комітету з питань євроінтеграції.
Крім того, змінили звичайних депутатів у складі комітетів.
Так, депутата Партії регіонів Віктора Януковича обрали членом комітету з питань транспорту і зв'язку, звільнивши його від обов'язків члена комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій.
Водночас, парламентарії не стали змінювати склад спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, оскільки цей пункт відповідної постанови викликав заперечення у опозиційних депутатів, і постанову було ухвалено без цього пункту.
Як відомо, Партія регіонів пропонувала внести зміни до складу 21 комітету.
Відповідний проект постанови вніс голова регламентного комітету Володимир Макеєнко.
Проект постанови передбачав вихід народних обранців з одних комітетів та їх включення в інші, а також зміну керівного складу частини комітетів.
У цілому проект постанови Макеєнка передбачав, що провладні сили додатково отримають більшість у 5 комітетах Верховної Ради.