Тягнибок каже, що "клан" узурпує владу і будує диктатуру
Лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок вбачає ознаки узурпації влади у "виїзному засіданні" Верховної Ради та легітимізації його рішенням суду.
"Дивно чути, що нас тут вчать моралі і нам розказують про виконання закону і про виконання регламенту саме ті, які дуже активно порушують цей закон, регламент і Конституцію", - заявив він, реагуючи на репліку спікера Володимира Рибака.
"Нас звинувачують у тому, що ми там свистимо. Але наш свист, товариство, наші крики – це лишень реакція на грубе порушення законодавства і Конституції. Повірте, наш свист – то є ніщо порівняно з тим, скільки свиснули Партія і регіонів і комуністи в українського народу під час цього щурячого засідання 4 квітня, коли втекли звідси, з Грушевського, і перейшли на Банкову", - сказав Тягнибок.
Найприкріше, за його словами, – це реакція на те "виїзне засідання" зі сторони Вищого адміністративного суду.
"Це ганьба, що ми живемо в такій державі, де суди повністю не користуються тими нормами, які зафіксовані в Конституції і в регламенті, а виключно діють, напевно, за дзвінком з Банкової, виконуючи політичне замовлення", - сказав Тягнибок.
Він зазначив, що юристи-викладачі з прикрістю говорили йому, що не знають, як їм далі вчити студентів-юристів "в державі, де плюють на закон", влада трактує цей закон по-своєму, а судові органи легітимізують це трактування.
"Це і є ознаки узурпації влади, коли виконавча, законодавча і судова влада знаходиться в одних руках, в руках одного кримінально-олігархічного клану. Це і є ознаки будівництва диктатури в державі, коли нищиться право, коли руйнується парламент", - сказав Тягнибок.
Лідер "Свободи" наголосив, що парламент – це і є дискусія, дебати.
"Це не те, що більшість має закон, вносить цей закон і буде так, як вони сказали. Насправді, для того і існує опозиція, щоб давати зміни і доповнення до будь-якого законопроекту, щоб реалізувати те, що просять наші виборці. І щоб ці законопроекти виходили не з однієї фракції, а були продуктом компромісу. Коли різні думки враховуються – різних територій України, різних прошарків населення", - сказав він.
Тягнибок переконаний, що парламент має будуватися на європейських принципах, а посли Євросоюзу на зустрічі з опозиціонерами говорили, що в Європарламенті немає такої практики, як виїзні засідання.
"Українська правда"