Amnesty International просить дослідити причетність міліції до побиття музиканта

Четвер, 7 березня 2013, 22:14

Amnesty International просить владу розслідувати напад на студента-музиканта Миколу Лебедя та причетність до цього групи співробітників міліції і прокуратури.

Про це йдеться у заяві міжнародного руху.

"Українська влада повинна припинити небажання переслідувати правоохоронців, які порушують закон, і продемонструвати, що злочинам на ґрунті ненависті немає місця в українському суспільстві", - сказав Давід Діаз-Дожекс, заступник директора програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії.

"У суботу ввечері 21-річний Микола Лебедь перебував з друзями в барі в місті Рівне, коли на нього раптово напала група чоловіків напідпитку, що сиділи за сусіднім столом. Йому набили синці під очима та зламали ніс під час нападу", - нагадали в Amnesty International.

"Очевидці розповіли, що вони негайно викликали міліцію, яка прибула після того, як нападники повернулися до свого столику", - сказано у заяві.

Фото з сайту Amnesty International  

"Коли міліціонери прибули, вони поговорили з нападниками, але не заарештували їх. Замість цього вони вивели Лебедя та його друзів надвір. Нападники прослідували за ними, лаючись на Миколу, називаючи його геєм і погрожуючи йому за носіння "вузьких джинсів і сережки"", - заявили в міжнародній організації.

"Міліціонери відмовились прийняти заяву та, як повідомляється, сказали Лебедю, що вони не будуть заарештовувати нападників, тому що вони є частиною "вищого структури" – натякаючи на прокуратуру", - сказано у повідомленні.

"Друзі Лебедя вважають, що вони вже виявили особистість принаймні одного з нападників за допомогою соціальних медіа – де розміщена його фотографія у міліцейській формі", - йдеться у повідомленні.

"Amnesty International вже давно задокументувала епідемію міліцейської злочинності, яка є результатом неспроможності прокурорів притягати правоохоронців до відповідальності за порушення прав людини", - сказав Діаз-Дожекс.

"Ці заяви свідчать про необхідність України забезпечити себе надійною і незалежною новою системою для розслідування злочинів, скоєних посадовими особами", - йдеться у заяві

"Уряд України має прискорити плани з створення незалежного та ефективного Державного бюро розслідування, яке зможе належним чином розслідувати порушення прав людини правоохоронцями та іншими посадовими особами", - сказано в повідомленні Amnesty International.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
01:05
Bloomberg: Розвідка США розсекретила дані про санкціоновані Путіним вбивства опонентів
00:09
ОновлюєтьсяРосія з різних напрямків атакує Україну ударними безпілотниками
23:50
футболМи знаємо, як проти них грати: тренер збірної Бельгії – про Україну в плейоф Ліги націй
23:46
опитуванняУсі кандидати в президенти Польщі від влади перемагають опозицію
23:34
"Я відчував самотність, сум та бажання покінчити з життям". Історія колишнього вихованця інтернату
23:31
Противник намагався 28 разів штурмувати на Курщині, всього на фронті 187 боїв – Генштаб
23:00
Росіяни вдарили по Запоріжжю та області
22:57
Новини економіки 22 листопада: польські фермери анонсують блокування, зимова "тисяча Зеленського"
22:33
ЦПД: Військових з КНДР частково перекинули в Бєлгородську область РФ
22:14
Вчені розробили незвичний метод імунізації від малярії – через укуси комарів
Усі новини...
Реклама: