Через опозицію Азаров засумнівався, що виконає обіцянки Європі
Після чотирьох місяців безрезультатної роботи парламенту у прем'єра Миколи Азарова з'явилися сумніви щодо виконання Україною обіцянок Європі.
Про це глава уряду заявив, відповідаючи на запитання читачів своєї Facebook-сторінки.
На запитання "чи встигне уряд підготувати всі необхідні документи і вирішити поставлені Євросоюзом завдання", які потрібні для підписання угоди про асоціацію з ЄС, Азаров сказав: "Уряд, безумовно, зробить все від нього залежне, щоб підготувати вчасно всі необхідні документи".
"Однак велике питання викликає робота нашого парламенту, тому що прийняття законів, я знаю це з власного досвіду, - процес тривалий, складний і вимагає безперервної і постійної роботи парламенту. І тому після 4-х місяців безрезультатної роботи у мене є певні побоювання", - додав він.
"Але ми зі свого боку готові до конструктивної роботи з парламентом і будемо робити все від нас залежне, щоб в кінцевому підсумку така конструктивна робота нашої Верховної Ради відновилася", - заявив прем'єр.
Відповідаючи на інше запитання, Азаров сказав, що "буквально 10 хвилин тому закінчилася (його) зустріч з паном Коксом, на якій обговорювали питання реалізації планів, намічених з підготовки до листопадового саміту "Україна-ЄС".
"Ми дуже детально обговорили всі питання нашої співпраці, і я роз'яснив позицію України щодо тих проблемних питань, які цікавили пана Кокса", - зазначив прем'єр.
"Ми співпрацюємо і будемо співпрацювати з усіма європейськими політиками, які налаштовані на конструктивну співпрацю з Україною. На превеликий жаль, є й такі політики в Європі, які сприймають Україну у виключно негативному світлі. Вони заздалегідь тенденційно налаштовані щодо всього того, що відбувається на Україн ", - заявив Азаров.
"Але навіть і з такими ми зустрічаємося і, принаймні, викладаємо нашу точу зору. Тому ми відкриті до діалогу, завжди прислухаємося до конструктивної критики, але безумовно, відкидаємо пряме, а іноді і грубе втручання в наші внутрішні справи", - додав глава уряду.
"Ми закликаємо наших міжнародних партнерів утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України і сподіваємося на дієву підтримку зусиль із зміцнення засад верховенства права, здійснення комплексного реформування судової системи в Україні, а також реалізації курсу на європейську інтеграцію нашої держави", - зокрема йшлося у заяві відомства.
Українська правда