Єврокомісія озвучила нові вимоги до України

Середа, 20 березня 2013, 14:25

Єврокомісія закликає Україну вдосконалити виборче законодавство та реформувати судову систему так, щоб виключити політично мотивовані вироки.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу доповіді Єврокомісії щодо реалізації Європейської політики сусідства за 2012 рік, присвяченій Україні, в якій виділені 10 рекомендацій.

ЄК закликає створювати "надійну систему виборів" на основі Кодексу про вибори і з зауважень ОБСЄ-БДІПЛ щодо жовтневих виборів.

Єврокомісія закликає виконати рішення Європейського суду з прав людини та рекомендації Ради Європи, пов'язані з незаконним затриманням, умовами утримання під вартою і меддопомоги для осіб під вартою.

Також Україну закликають переглянути у співпраці з Радою Європи / Венеціанською комісією закон про прокуратуру, Кримінальний кодекс, роль Вищої ради юстиції, закони про судоустрій та статус суддів, про міліцію.

Єврокомісія закликає активізувати боротьбу з конфліктом інтересів та корупцією, у тому числі в судах, покращувати діловий клімат.

З огляду на збільшення непрозорості держзакупівель, рекомендується розробити і використовувати держстратегію управління фінансами; розширити сферу компетенції Рахункової палати і внести поправки в закон про цивільну службу у відповідності з нормами ЄС.

ЄК закликає до всеосяжного і прозорого реформування Конституції. у відповідності з конституційними нормами і у співпраці з Радою Європи / Венеціанською комісією.

Також Єврокомісія закликає збільшити зусилля для задоволення критеріїв, викладених у Плані дій щодо лібералізації віз.

ЄК рекомендує дотримуватися зобов'язань щодо прав біженця і прав людини, зокрема принципу неприпустимості примусового повернення.

Також Єврокомісія закликає у співпраця з МВФ просуватися до фінансової стійкості в енергетичному секторі.

ЄК просить утриматися від введення протекціоністських заходів, таких, як мита на транспортні засоби, які потенційно порушують зобов'язання, взяті в рамках СОТ, і відкликати повідомлення про перегляд своїх зобов'язань у СОТ.

Також Україну закликають виконати зобов'язання в рамках Договору про Енергетичне співтовариство (як це відображено в Угоді про асоціацію).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: