Депутати хочуть залишити тільки один український міжнародний канал
Комітет Верховної ради з питань свободи слова запропонував оптимізувати витрати Національної телекомпанії України, і закрити один з двох міжнародних телеканалів.
На думку членів комітету, утримання НТКУ за бюджетні кошти двох міжнародних телеканалів - "Перший Ukraine" та УТР - є невиправданим, пише "Комерсант-Україна".
Зайвим депутати вважають саме "Перший Ukraine", який почав мовлення в минулому році.
Як повідомив в.о. генерального директора Національної телекомпанії Олександр Пантелеймонов, НТКУ підготувала план оптимізації, який передбачає звільнення 15% співробітників до 1 травня.
"Якщо нам збільшать фінансування, скорочення штату може і не знадобитися. На цей рік нам не вистачає 640 мільйонів - бюджетом 2013 року на потреби НТКУ передбачено 170 мільйонів", - пояснив Пантелеймонов.
За його словами, гроші потрібні не тільки на зарплату і комунальні послуги, але і для того, щоб забезпечити передачу сигналу, виробництво програм і оплату міжнародних членських внесків.
"НТКУ є членом Європейської асоціації мовників. Завдяки цьому ми можемо оперативно показувати міжнародні новини, наприклад вибори папи римського у Ватикані і конкурс "Євробачення". Обов'язкові платежі за цією статтею становлять 53 мільйонів", - сказав він.
Ще 3 мільйони необхідно на роботу міжнародного інформаційно-розважального каналу "Перший Ukraine". Рішення про його старт було прийнято в результаті домовленостей між президентами України і РФ щодо обміну національними телеканалами у кабельних мережах в травні 2010 року.
Крім "Перший Ukraine", в Україні працює ще один міжнародний канал - державна "Всесвітня служба "УТР", що транслюється на 105 країн.
У комітеті витрати НТКУ вважають завищеними.
"Незрозуміло, навіщо Україні два міжнародні канали, які перетинаються і по наповненню, і по зонах мовлення? Це зайві бюджетні витрати", - заявив Томенко.
Керівництво НТКУ не готове розлучитися з "Першим Ukraine".
"Цей проект популяризує Україну за кордоном. УТР і "Перший Ukraine" розрізняються по програмній структурі і зонам мовлення", - розповів Пантелеймонов.
Пантелеймонов запропонував інші способи оптимізації витрат.
"Ми можемо скоротити кількість знімальних студій з дев'яти до двох. У власності НТКУ є також ділянка землі площею 13 га в Києві на вул. Мельникова, 42. Може, можливо її комерційне або інвестиційне використання".
Разом з тим Томенко заявив, що доцільність існування двох однакових міжнародних каналів буде розглядатися на найближчому засіданні комітету і винесено на розгляд Ради.