Фюле назвав парадоксальною ситуацію в Україні, але бачить позитив
Останні дії української влади є свідченням того, що Київ рішуче налаштований на виконання вимог для підписання Угоди про асоціацію.
Про це заявив європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.
"Вчорашній указ президента Януковича, включаючи створення високого рівня національного координаційного органу для нагляду за здійсненням необхідних заходів, закладених у Висновках Ради ЄС, недавня заява українського парламенту і постанова Кабінету Міністрів про пріоритети європейського порядку денного показують, що в Києві є рішучість для досягнення мети", - заявив він.
Крім того, Фюле сказав, що важливо "гарантувати за допомогою інших процесів, що між нашими очікуваннями немає ніяких розривів".
У той же час, єврокомісар відзначив: "Недавні події в Україні продовжують виглядати для нас парадоксом".
"З одного боку, саміт Україна-ЄС пройшов в конструктивній атмосфері, з чіткими зобов'язаннями президента Януковича, що Україна сповнена рішучості виконати всі три критерії, визначені у Висновках Ради ЄС у грудні... З іншого боку, ми також відзначили, що ситуація залишається важкою", - заявив Фюле.
В якості "наочної ілюстрації стану справ" єврокомісар назвав блокування Верховної Ради.
"І це особливо розчаровує після обнадійливої резолюції щодо європейського порядку денного, проголосованого різними політичними силами", - підкреслив він.
"Україні потрібна влада, яка створить середовище, сприятливе для діалогу, так само як їй потрібна і конструктивна опозиція, яка може повністю взяти на себе відповідальність перед українським народом. Між тим, є ряд подій, які йдуть врозріз із духом зобов'язань, взятих на саміті", - заявив Фюле.
Такими, що "йдуть у розріз з духом зобов'язань" подіями Фюле назвав позбавлення чотирьох депутатів їхніх мандатів, яке "грунтується на оскаржуваному або вибірковому застосуванні законодавчих положень", ситуацію навколо Сергія Власенка.
"Нещодавні події в черговий раз підкреслили термінову необхідність проведення судової реформи та реформи, що стосується виборів", - переконаний європейський комісар.
Крім того, Фюле нагадав і про те, що на "серйозні систематичні проблеми у функціонуванні української судової системи, зокрема, щодо поділу влади" вказав і Європейський суд з прав людини у своєму недавньому попередньому рішенні.
Як відомо, Європейський парламент на засіданні в середу розглядав ситуацію в Україні.