Українські лікарі хочуть взяти Тимошенко в свої руки, бо німці - самоусунулися

Середа, 6 лютого 2013, 12:52

Реалізація плану лікувальних заходів для екс-прем'єра Юлі Тимошенко, який залишила її лікуючий лікар з німецької клініки "Шаріте" Аннет Райссхауер, майже закінчена.

Про це повідомила член міжнародної медичної комісії Тамара Міщенко.

"Він (план) продовжується, але він вже практично закінчений", - сказала Міщенко на прес-конференції в середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У той же час, вона не змогла назвати точну дату, до якої розписані лікувальні заходи. Міщенко висловила стурбованість ситуацією, що склалася.

"Ми радилися і пропонували допомогу німецьким лікарям в тому, щоб основна тактика була за нами, але вийшло так, що всі рекомендації, які були дані німецькими лікарями вже вичерпані. Незрозумілим, невизначеним залишаються і терміни лікування, та тактика лікування. Викликає стурбованість, що ж робити далі, яка тактика, скільки може продовжуватися таке лікування, і що ж робити українським лікарям у сформованій ситуації ", - сказала Міщенко.

Завідувач кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Борис Михайлов, також присутній на прес-конференції, висловив думку, що німецькі лікарі "самоусунулися від супроводу пацієнтки".

"Нині існуючий формат взаємодії з німецькими колегами по суті себе вичерпав. 9 місяців триває процес терапії. Близько 600 процедур було здійснено. На цьому тлі мали місце і робочі зустрічі, їх було близько 300. І останнім часом німецькі колеги самоусунулися від супроводу пацієнтки" , - сказав Михайлов.

Він також висловив "від медичної громадськості" бажання внести ясність у ситуацію з лікуванням Тимошенко.

"Ми хотіли, врешті-решт, внести ясність і визначеність у ситуацію: або ми відновлюємо продуктивні контакти із зарубіжними колегами, або ми отримуємо ясну відповідь про те, що ми повинні перекласти на себе цілком подальшу ситуацію", - зазначив Михайлов.

Готовність харківських медиків допомогти з лікуванням Тимошенко підтвердив ректор Харківського медичного університету Володимир Лісовий.

"Наші медики як і раніше висловлюють бажання і впевненість у тому, що вони ... готові в повному обсязі брати участь в лікувальних і діагностичних заходах", - сказав Лісовий.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: