Європарламент стурбований ситуацією з УНІАН
Європарламент дуже стурбований останніми повідомленнями про ситуацію в медіа України та ситуацією навколо незалежного агентства УНІАН.
Про це 26 лютого під час саміту Україна-ЄС заявив віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич (група народних партій, Польща), повідомляє Телекритика.
Він відзначив, що ситуація, що сталася з інформагентством УНІАН є одним з першочергових питань зі свободою слова в Україні, які потребують вирішення.
"За різними джерелами, це інформаційне агентство, здається, стало ще одним елементом внутрішньої політичної боротьби за контроль над українськими ЗМІ, що є сигналом, який викликає стурбованість щодо деградації базових демократичних свобод, що поділяються в ЄС та в усьому світі", - зазначив Протасевич.
Він також запевнив, що дуже хотів би бачити підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті "Східного партнерства" у листопаді у Вільнюсі.
Як відомо, 11 лютого на сайті УНІАН з’явилася новина від імені адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка про те, що його намагалися тричі отруїти і що за ним стежать співробітники правоохоронних органів у костюмах "мультиплікаційних ведмедів".
Того ж дня Власенко заявив, що не давав жодного інтерв’ю УНІАН, оскільки того дня перебував у лікарні "Укрзалізниці". Крім того, як з’ясувалося, агентство видало фальшиве інтерв'ю Олександри Кужель з 4 абзацами вигаданого тексту.
Пізніше редактори сайту УНІАН заявили, що новини про Сергія Власенка, за яким стежать ведмеді, а також про Кужель – джинса.
Керівництво УНІАН довгий час не давало жодних офіційних пояснень чи коментарів, включаючи Олександра Ткаченка, який після дзвінка УП вимкнув телефон.
"Українська правда" і "Дзеркало тижня" вирішили бойкотувати новини УНІАН, поки керівництво агентства публічно не роз'яснить причини оприлюднення недостовірної інформації і не спростує її. 18 лютого до них приєднався телеканал ТВі.
Незалежна медіа-профспілка України у зв'язку з цими подіями заявила, що призначене кілька місяців тому керівництво інформаційного агентства УНІАН, має піти у відставку.
Колектив УНІАН згодом оприлюднив звернення до основного акціонера Ігоря Коломойського, голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та керівника групи "1+1" Олександра Ткаченка, у якому також закликав з метою зберегти репутацію УНІАН відкликати призначений на початку 2012 року менеджмент.
19 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбулися збори трудового колективу за участі представників власників агентства та керівників.
Сторони висловили свої позиції і своє бачення ситуації, що склалася в агентстві, після чого було вирішено взяти перерву для напрацювання та обговорення рішення.
За 30 днів планується проведення зборів засновників.